Оригінальний стиль: Особливості лофтового оформлення магазинів

53
0

Лофт - один із найзатишніших і оригінальних стилів, який перетворює всі урбаністичні риси в естетичні переваги. Він зародився в США, в місті свободи і краси - Нью-Йорку.

На початку минулого століття багато фабрикантів і промисловців втратили величезні гроші через економічної кризи. Спорожнілі будівлі на Манхеттені потрапили в руки місцевої богеми. Вона змогла зберегти історію фабрик, використовувати їх промислові деталі для дизайну.

Таким чином, відкрита цегляна кладка, величезні комунікації і гвинтові елементи стали незмінними рисами ультрамодного стилю лофт. І якщо раніше він використовувався для оформлення студій, квартир або галерей, то сьогодні замовити дизайн інтер'єру в такому напрямку можна для магазину або офісу.

Лофт - одна з найбільш ексклюзивних і дорогих дизайнерських концепцій. Хоча він допускає свободу креативу і декорування, основні елементи коштують чималих грошей. До того ж справжній лофтового магазин - це місце в величезних промислових будівлях з історією.

Які ж особливості стилю? Які сучасні типи лофт пропонують дизайнери? І що потрібно знати про філософію такого напрямку?

Основні риси лофтового оформлення інтер'єрів

У магазинних приміщеннях витримувати концепцію вражаючого і яскравого лофту не так легко. Важливо, щоб інтер'єр привертав увагу клієнтів, але не відволікав їх від продукції і покупок. При цьому дотримуватися правил такого оформлення вкрай важливо. Варто обов'язково звернути увагу на такі особливості:

  • Прикраса інтер'єру - його промислові та індустріальні риси. Ця концепція передбачає використання естетики старовинних будівель з усім їхнім наповненням. Простіше кажучи, в магазині будуть присутні відкриті комунікації, зберігається фактура оголеною цегляної кладки, бетонної підлоги і стін.
  • Лофт вимагає великої кількості вільного простору. Досягти гармонії можна тільки в приміщеннях з високими стелями, без стін і перегородок. Зонування - за допомогою світла, меблів і колірної гами.
  • Природні відтінки в оформленні приміщення. Кольори - глибокі і приглушені. Яскравість присутня тільки в окремих елементах декору.
  • Практичні і функціональні меблі. Вітрини можуть розміщуватися на металевих стелажах, в старих промислових сейфах і скринях.
  • Основні матеріали - камінь, кераміка, бетон, дерево, тощо
  • У декорі використовуються незвичайні аксесуари, які можуть вписуватися в естетику промисловості або ж вибиватися з неї кардинально. Такі контрасти тільки надають інтер'єру особливий шарм. Арт-об'єкти, статуї, плакати, дорожні знаки - все це буде дуже до речі.
  • Гармонійне поєднання старовинного і антикварного з сучасними деталями, технікою, тощо
  • Лаконізм і простота, невибагливість і затишок.

Сучасні напрямки лофтового стилю

Як і будь-яка інша дизайнерська концепція, лофт розвивається і змінюється. За сто років його існування з'явилося багато підвидів, які відрізняються один від одного. Для магазину можна вибрати будь-який з таких варіантів:

  • Богемний лофт. В атмосфері промислової зони розміщують дорогі дизайнерські меблі, унікальні арт-об'єкти і предмети мистецтва, ексклюзивні аксесуари. Наприклад, в приміщенні зі стінами з відкритою цегляної кладки може висіти картина відомого майстра і стояти дизайнерський диван. А в якості вітрин використовують антикварні шафи і стелажі. Це один з найдорожчих і найбільш вражаючих варіантів.
  • Індустріальний лофт. У такому напрямку промислові деталі виконують основну функцію декору. У магазині може бути велика кількість гвинтових металевих елементів, відкритих комунікацій, масивних конструктивних деталей. Меблі - обов'язково функціональні, грубуваті, масивні. Світильники - з відкритими лампами, незвичайним декором, в лаконічному кольорі.
  • Лофт-ф'южн. Ця концепція передбачає з'єднання класичних лофтового деталей з елементами інших стилів. Наприклад, в промисловий інтер'єр додають хай-тек світильники, футуристичні дизайнерські меблі або текстиль з рослинними візерунками з старофранцузского стилю. Цей варіант ідеально підійде для торговельних точок, де продають предмети мистецтва, меблі або антикваріат. Продукція в такому випадку стає ще й інструментом покращення інтер'єру.

При виборі напрямку варто звернути увагу на те, наскільки воно буде відповідати філософії магазину, продукції і товарів. Важливо, щоб воно не відволікало покупців, але було комфортно для них.

Також велике значення має функціональність інтер'єру в магазині. Практичні вітрини і полиці, правильна схема їх розташування - все це дозволяє значно підвищити продажі і спростити роботу персоналу.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також