Коли карієс дістається нерва, не обійтися без ендодонтичного лікування, або ж пломбування кореневих каналів. Ця процедура допомагає зупинити ураження тканин, позбутися болю й повністю відновити функціональність зуба.
Про те, як проводиться лікування зубних каналів, нам розказали лікарі стоматологічної клініки DentaDerm.
Симптоми проблем із кореневими каналами
Проблеми з кореневими каналами зуба можуть мати різні симптоми, які вказують на необхідність лікування. Найчастіше, це:
- Біль. Найпоширеніший симптом — біль у зубі або навколо нього. Може бути постійним або виникати при контакті з холодним або гарячим їжею, напоями чи повітрям. Також з'являється при натисканні на зуб.
- Чутливість. Зуб може стати дуже чутливим до температурних змін або солодкого, кислого, гіркої їжі чи напоїв.
- Запалення ясен. Уражений зуб може викликати запалення ясен навколо нього. Вони стають червоними та болючими, набрякають.
- Абсцес. У деяких випадках, коли інфекція в кореневому каналі поширюється, може виникнути абсцес — нагноєння, яке супроводжується сильним болем, набряком обличчям.
- Потемніння зуба. Зуб може змінити свій колір, темніти або ставати злегка сірим.
Якщо ви помічаєте будь-які з цих симптомів у себе, варто звернутися до стоматолога для проведення огляду та встановлення діагнозу. Лікар зможе підтвердити наявність проблеми в кореневих каналах зуба та запропонувати відповідне лікування. Раннє звернення до стоматолога — це запорука красивої й здорової посмішки!
Як лікують кореневі канали?
Перший етап — це ретельна діагностика та оцінка стану кореневих каналів. Лікар застосовує рентгенографію і/або КТ, щоб отримати точне уявлення проблему та визначити оптимальний план лікування. Після цього, проводиться безпосередньо лікування кореневих каналів:
- Знеболення. Найчастіше застосовується місцева анестезія. У дуже рідкісних випадках — седація (медикаментозний сон).
- Чистка та обробка каналів. Стоматологи використовують спеціальні інструменти, щоб ретельно очистити канал від інфікованої тканини та бактерій. Йдеться про механічну обробку й обробку спеціальними препаратами для знищення будь-яких залишкових інфекцій.
- Пломбування каналів. Після чищення та обробки стоматолог заповнює кореневий канал спеціальним матеріалом (гутаперчею).
- Естетична реставрація зуба. Залежно від % пошкодженої емалі, може проводитися пломбування або встановлення коронки.
Результат — повне відновлення естетики та функції зуба.
Після ендодонтичного лікування варто дотримуватися всіх стандартних рекомендацій стоматолога: вчасно чистити зуби, користуватися зубною ниткою, дбати про здоровий раціон та відвідувати професійну гігієну.