
Якщо порівняти звичайний стаціонарний кондиціонер (спліт-систему) з мобільним (підлоговим), можна побачити, що перший краще практично по всіх пунктах.
Він більш ефективний, зручний (оскільки висить на стіні і нікому не заважає), та й вибір варіантів у цій категорії більше. При цьому вартість спліт-системи може бути нижчою.
Незважаючи на всі переваги стаціонарних пристроїв, у деяких випадках вони застосовуватися не можуть. Саме в таких ситуаціях здатний допомогти тільки мобільний кондиціонер, який позбавлений недоліків свого опонента.
Коли без мобільного кондиціонера не обійтись
Напевно, єдиним суттєвим недоліком спліт-системи є те, що перед використанням потрібно виконати її монтаж. Для цього доведеться порушувати цілісність стін, що в деяких випадках зробити неможливо. Наприклад, якщо ви орендуєте будинок, квартиру, кімнату в гуртожитку або офіс для роботи, то цілком можливо, що власник вам не дозволить псувати стіни стаціонарним кондиціонером. Також у таких випадках вам просто немає сенсу витрачати свої гроші на покупку та монтаж техніки, яку ви потім забрати із собою не зможете.
У цьому та інших випадках єдиним способом боротися зі спекою в приміщенні буде використання мобільного кондиціонера. Його не потрібно монтувати, а значить, таких обмежень по застосуванню у вас не буде. Просто ставте його в кімнаті, вмикаєте та насолоджуєтеся. У цьому його можна прирівняти до звичайного вентилятора, тільки тут ефект кращий, ціна вища і місця потрібно більше.
Принцип та особливості роботи підлогового кондиціонера
Якщо в спліт-системі всі елементи знаходяться у двох блоках (внутрішньому та зовнішньому), то в мобільному кондиціонері все це розташоване лише в одному корпусі, в якому, відповідно, проходять усі робочі процеси.
У ході функціонування у пристрої виробляється тепло, яке потрібно виводити. Для цього призначений спеціальний гофрований шланг. У більшості випадків його просто виставляють у вікно, яке постійно повинно бути відкритим. Це призводить до зниження ефективності, так як тепле повітря через отвір проходить в приміщення. Щоб позбавитися цього ефекту, у пластикових вікнах іноді роблять вихідний отвір для гофри.
Ще однією перевагою підлогового пристрою є його мобільність. Якщо потрібно, його можна перенести в інше приміщення або взагалі перевезти на дачу.
Недоліків тут більше, ніж переваг:
- рівень шуму рідко буває менше 50 дБ;
- для приладу необхідно виділити місце на підлозі;
- обмежений доступ до вікна;
- через особливості конструкції та обмежений діапазон потужностей мобільні пристрої менш ефективні в порівнянні зі спліт-системами;
- потрібно регулярно позбавлятися конденсату.
Через це, власне, мобільні кондиціонери користуються меншою популярністю. Але, погодьтеся, це краще, ніж сидіти в спеці і страждати від нестачі повітря.