Отруєння дітей у Черкасах: З чого почалось і що відомо на сьогодні

4
0

Вчора зранку звичайна лінійка в одній з черкаських шкіл стала відома майже на всю країну – тут, з незрозумілих досі причин, знепритомніло одразу більше 20 дітей, а пізніше їх кількість лише зростала.

Ми зібрали усі факти, і версії, які відомі на даний момент.

Отже, вчора, 8 травня, зранку у місті Черкаси в школі №8 під час уроків, о 9.00 проходила лінійка, під час якої учні, здебільшого 2 та 7 класів, почали непритомніти й падати.

У дітей відмовляли ноги, вони не могли рухатися, тяжко приходили до тями. Усіх нудило та паморочилося у голові. Загалом на лінійці були присутні 424 школярі.

На місце були викликані кілька швидких, поліція та рятувальники. Останні  взяли проби повітря та води.

Зі слів очевидців, зранку на території школи та поблизу було чутно сморід. Рятувальники кажуть, що це могли бути випари каналізації після зливи, що пройшла в Черкасах напередодні.

ДСНС слідів небезпечних хімічних речовин у воді та повітрі не виявила. Припускають, що це повітряно-крапельне отруєння.

У черкаському хімічному підприємстві ПАТ "Азот" стверджують, що будь-яких порушень ведення технологічного процесу на підприємстві не було.

У школі не проводили ні ремонту ні фарбування. Учні в шкільній їдальні не снідали.

Вчора в Черкаси приїжджав прем'єр-міністр Володимир Гройсман та в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, для з’ясування ситуації на місці, які привезли з собою лікарів зі столиці.

На сьогодні 53 дитини в лікарні, з них 11 - у реанімації, але їх стан покращується. Як повідомила Уляна Супрун, у всіх діагностували інгаляційну токсичну реакцію на невідому речовину.

У Черкаській ЗОШ №8 призупинено навчання у всіх класах, допоки не буде встановлено джерело отруєння дітей.

У поліції за фактом отруєння школярів відкрито кримінальне провадження за статтею "Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням".

Читайте також: Трьох потерпілих від отруєння на Виноградівщині вже виписали з лікарні.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також