
У сучасному світі без електрики не обійтися. Для освітлення, побутової техніки, промисловості, автомобілів, телекомунікаційних технологій, а також безлічі інших відкриттів науки електрику дуже важливо.
Сучасний генератор в електростанції дозволяє працювати автономно, не звертаючи увагу на центральне електропостачання.
Автономне джерело
Відпочинок на природі, на дачі, будівельні або зварювальні роботи, отримання запасного джерела живлення. У всіх цих ситуаціях потрібен генератор. Беручи до уваги вид палива, електростанції ділять на такі типи:
- Бензинова.
- Дизельна.
- Газова.
Бензинові електростанції
Електрогенератори, що мають двигун внутрішнього згоряння займаються виробленням електроенергії, використовуючи для цього бензин. На ринку вони найбільш поширені. Вони відрізняються доступністю, працездатністю навіть коли температура - низька, мобільністю і легким вагою.
Дизельні електростанції
Генератори дизельного типу мають такий принцип роботи: в циліндрах відбувається спалювання палива, обсяги газу розширюються, після чого відбувається рух кривошипно-шатунного механізму. Далі починає обертатися колінчастий вал. З'єднання вала з ротором, що знаходяться в електростанції, гарантує перетворення в ток механічної енергії.
Напівавтономні і автономні умови роботи - відмінні для роботи дизелів. Крім того, при їх використанні можна бути впевненими в широкому діапазоні потужності, економічності, безперебійності, тривалому терміні служби, нізкошумних, безпеки, компактності і екологічності.
Газові електростанції
Газові електростанції виробляють дешевшу електроенергію, в порівнянні зі станціями інших типів. Серед інших їх переваг слід відзначити такі:
- Метал не окислюються в газовому середовищі, що збільшує термін, протягом якого експлуатуються прилади.
- Велика тепловіддача.
- Доступність при обслуговуванні.
- Дуже високі показники екологічності.
Вибір залежить від домашньої проводки
Якщо у проводки - лише одна лінія, то в будинку відсутні трифазні споживачі. При такому варіанті і генератор повинен мати однофазний автоматичний резервний ввід.
Трифазні електростанції рівномірно розділяють потужність по фазах. Не можна допустити, щоб фази замкнулися між собою. Що стосується максимально допустимого перекосу навантажень, то він не повинен перевищувати 25%.