Дані Всесвітньої організації здоров’я говорять про те, що захворювання щитовидної залози стоять на другому місці після цукрового діабету.
Понад 660 млн людей у світі страждають від тиреоїдної патології, причому ця цифра постійно росте. Калію йодид – одне з джерел надходження йоду в організм. Медична інформаційна система Аптека 9-1-1 дозволяє знайти препарати в найближчих аптеках.
Важливість йоду для організму
Йод – один із 30 найважливіших елементів в організмі людини. Саме він відповідає за синтез гормонів у щитовидній залозі. Ці гормони більш ніж на 65% складаються саме з йоду. Проблема нестачі полягає в тому, що симптоми не надто виражені. Тому нестачу ще називають прихованим голодом. Тривалий дефіцит призводить до проблем з:
- серцево-судинною системою;
- опорно-руховим апаратом;
- системою харчування;
- вагою тіла;
- психікою;
- фізичним та розумовим розвитком.
Звісно, ці негативні явища можна сплутати і з дефіцитом інших мікроелементів, але навіть при помірному йододефіциті спостерігаються наступні ознаки.
Головні ознаки йододефіциту
Хронічна втома – перша ознака, що свідчить про можливі проблеми зі щитовидною залозою. В 99% випадків дефіциту йоду спостерігається саме вона. Крім того, знижується імунітет, тому людина частіше хворіє, рани загоюються довше. Набряки під очима – очевидна ознака нестачі йодиду калію. Також набрякають руки та ноги.
Одним із перших проявів нестачі йоду є порушення менструального циклу у жінок. Якщо не усунути проблему, то йододефіцит може призвести до серйозних ускладнень (безпліддя, ранній клімакс).
Крім того, нестача має і ряд інших проявів. У їх числі:
- анемія (проявляється як шум у вухах, слабкість, запаморочення);
- надлишкова вага (набряки через порушення обміну речовин, а не збільшення жирової тканини);
- гіпотонія (низький артеріальний тиск);
- зниження інтелекту, погіршення пам’яті, поганий настрій.
Тобто йодид калію – дуже важливий мікроелемент для людського організму. Але перед тим як почати вживати його, необхідно проконсультуватися з лікарем.