Інтернет-шахраї не відпочивають – про це також свідчать два випадки, які сталися в угорському місті Ніредьгаза. Про це повідомив речник місцевої прокуратури Ласло Сіладі.
У січні минулого року пенсіонерка з Ніредьгази натрапила в Інтернеті на сайт з рекламою криптовалют. Вона зацікавилися пропозицією, ввела деякі свої дані, і вже через кілька хвилин їй зателефонував чоловік, який попросив надати додаткові дані та повідомив про великі переваги, які можна отримати від купівлі криптовалюти.
А також попросив встановити за його допомогою програму на комп’ютер та ввести банківські реквізити – таким чином встановивши програму, невідомий зловмисник заволодів всіма даними потерпілої жінки.
Через деякий час жертва отримала повідомлення від свого банку про те, що їй надано кредит у розмірі 7,5 мільйона форинтів (18,5 тис євро). Жінка злякалася, оскільки хотіла вкласти лише 250 євро в покупку криптовалюти. І одразу побігла до поліції, але було вже пізно: банк вже перерахував кредитні кошти на банківський рахунок, наданий зловмисником, звідки він був перерахований далі, і його вже неможливо було розшукати.
Таким чином, потерпіла винна банку значну суму, а крім того, не має доступу до жодної криптовалюти, адже встановлена програма виявилася шахрайською. Цьому можна було б запобігти, якби жінка не передавала власну інформацію незнайомцям. До того, як розповіла потерпіла, їй було важко спілкуватися через неповне знання англійської мови, не кажучи вже про те, що вона навіть не уявляла як працює комп'ютерна програма, встановлена на ноутбуці.
Інший випадок стався з підприємцем з Ніредьгази, який втратив понад 17 мільйонів форинтів (понад 40 000 євро) через те, що також вирішив купити криптовалюту через Інтернет.
Чоловік натрапив на сайт, де йому пообіцяли вкладати його гроші. Зловмисники кілька разів зв'язувалися з ним, при чому для розмов використовували програму-перекладач. Зрештою підприємець переказав понад 17 мільйонів форинтів за допомогою веб-сайту, наданого зловмисниками, і не отримав ні копійки назад. Йому продовжували брехати, а коли підприємець зажадав повернути свої гроші, то з нього почали вимагати ще десятки тисяч євро.
Слідство встановило, що він став жертвою шахраїв – повернути гроші не вдалося, а також не вдалося встановити особу зловмисника. Як кажуть у прокуратурі - для інвестиції було б правильніше звернутися за допомогою до фахівців, аби не стати жертвою шахраїв слід також звернути увагу на ряд підозрілих обставин, або хоча б досконало знати іноземну мову.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!