
Перепланування квартири сьогодні є незамінним елементом капітального ремонту.
Роблячи ремонт квартир у Львові, житлові приміщення повсякчас доводиться суттєво переплановувати. Це звичайний процес, який дозволяє зробити приміщення зі стандартним плануванням більш комфортним. А все тому, що багато новобудов далеко не завжди відповідають сучасним уявленням про комфортне житло.
Чому перепланування житла настільки важливе
Найбільш поширена причина перепланувань квартир – зміна кількості мешканців. Якщо в житловому просторі з’являється ще одна людина, це вимагає повної реорганізації приміщення. Зазвичай подібна реорганізація неможлива без перенесення стін, дверних або віконних отворів і т.п. Тому перепланування є одним з важливих етапів капітального ремонту приміщення.
Під перепланування розуміють наступні роботи:
- зміна співвідношення житлової і нежитлової площі;
- зміна кількості і площі окремих приміщень квартири завдяки перенесенню стін;
- встановлення додаткових перегородок;
- створення нового, перенесення чи розширення дверного отвору;
- перенесення каналізаційних та опалювальних стояків, радіаторів.
Добре продумане і якісно організоване перепланування квартири може трансформувати житло, зробивши його більш затишним і комфортним. Але подібна робота вимагає відповідних знань і практики. Тому щоб втілити роботу потрібно використати послуги професіоналів.
Що потрібно враховувати під час перепланування
Вартість перепланування квартири залежить від розмірів приміщення і складності робіт. Демонтаж стін, перенесення дверей і інші нескладні роботи будуть коштувати недорого, а от за подальший ремонт і фінішну обробку потрібно буде потратити значно більше, оскільки потрібен професійний підхід.
Також дуже важливе дотримання всіх технічних норм. Це пов’язано з тим, що перепланування навіть однієї квартири може вплинути на стан сусідніх приміщень і будинки в цілому. На сам перед, українське законодавство передбачає отримання дозволу від місцевої влади. Але навіть маючи дозвіл дотримання поетапного формату роботи передбачає:
- Складання проекту. Його повинна розробити проектна організація, що має відповідну ліцензію.
- Узгодження. На даному етапі розроблений проект мають підтримати в органах архітектурного нагляду та місцевій адміністрації. Ця процедура вимагає збору безлічі довідок і погоджень.
- Офіційне отримання дозволу.
- Ремонтні роботи. Їх повинна виконувати лише компанія, яка має відповідні дозволи, довідки і сертифікати.
- Оформлення нового технічного паспорту БТІ. А також в місцевій адміністрації затвердити акт введення в експлуатацію.
- Проходження держкомісії. Підготовка і здача звіту про проведені роботи з перепланування.
Звісно, перелік не малий, але якщо буде підтримка професіоналів, власники житла практично нічим не ризикують. Сам процес перепланування може зайняти два-три дні, а ось погоджувати його можна навіть декілька місяців.
Дозволені та недозволені перепланування
Отримати дозвіл можна на дозволені перепланування, а от з недозволеними можуть виникнути проблеми. Точніше, провести таку роботу буде неможливо. До незаконних перепланувань відносять:
- демонтаж несучих стін;
- перекриття вентиляційних блоків і повітроводів;
- втручання в систему пожежогасіння;
- розширення ванни та туалету за рахунок житлової площі.
Звісно, це далеко не повний перелік заборонених робіт, тому якщо хочеться зробити щось подібне, такі роботи будуть незаконними і офіційної згоди на них отримати не вийде.