Серед усіх митних процедур
61% українських імпортерів та експортерів вважають, що серед митних процедур найбільш корумпованими є перетин кордону, в той час як 52% впевнені, що корупція найбільше розповсюджена на етапі перевірки митних документів при розмитненні та замитненні товарів та вантажу. Такі дані оприлюднили учора, 24 квітня, на презентації в Ужгородському прес-клубі представники проекту «Гідна Україна», - повідомила ЗІКу координатор прес-клубу Ганна Тарканій.
Як розповів директор проекту «Гідна Україна» Юхані Гросман, дослідження проводилося по всій Україні у листопаді-грудні 2007 року. Опитано 414 керівників компаній, які займаються експертно-імпортними операціями. За словами експерта-аналітика Інстиуту маркетингу InMind Івана Кушереця, опитування показало, що третина українських імпортерів та експортерів стикались з корупційними випадками під час взаємодії з митною службою за останні 12 місяців.
20% компаній вказали, що працівники митниці вимагали неофіційних платежів, подарунків або послуг, 16% зауважили, що самі пропонували неофіційні платежі, подарунки або послуги. Використання особистих стосунків зазначили 6% респондентів.
Тим часом, вважають ініціатори дослідження важелі пливу на подолання корупції на митницях є: зокрема, 70% компаній вважають, що впровадження Єдиної митної декларації, яка працюватиме одночасно в Україні та країнах Європи, здатне знизити рівень корупції на українських митницях. Ще 73% вірять, що інтеграція України в Європейську комп’ютеризовану систему транзиту вантажів (NCTS) зменшить рівень корупції на митниці.