Перші кроки до садочка: у Мукачеві відкрили ще одну групу для малюків від року (ФОТО, ВІДЕО)

2303

Заклад дошкільної освіти №2 став однією з нових локацій Центру педагогічного партнерства - проєкту, що реалізується у форматі державно-приватної співпраці ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки UNICEF та фінансуванням KfW.

Наразі тут займаються восьмеро малюків віком від одного до двох років, які разом із батьками вперше переступили поріг навчального простору.

Формат передбачає, що один із батьків перебуває поруч із дитиною під час занять. Зустрічі відбуваються двічі на тиждень - у вівторок і четвер з 9:00 до 12:00. З дітьми працюють четверо педагогів.

Щоб переглянути відео натисніть на фото знизу:

«Це група для діток разом із батьками. У нашій групі на даний момент вісім діток - щойно підійшли восьмі. З них двоє дівчаток, решта - хлопчики»  - розповідає директорка ЗДО №2 Вікторія Пустомитенко.

Знайомство з новим форматом - виклик не лише для дітей і батьків, а й для самих вихователів.

«Це малесенькі дітки, це щось нове. Ми зазвичай працюємо з трирічними, тож трохи хвилюємося, як вони звикнуть до нас, як будуть реагувати» -ділиться вихователька Христина Коник.

Для багатьох родин це - перший досвід знайомства з освітнім простором.

«Хвилюємося. Він такий малесенький… цікаво, як буде поводитися з іншими дітьми. Це перший такий досвід. Йому треба звикнути до обстановки» - каже Тимур Білей, батько одного з вихованців.

Центри педагогічного партнерства - це новий підхід у дошкільній освіті. Він дозволяє дітям поступово адаптуватися до соціального середовища, а батькам - бути залученими у виховний процес. Усі локації обладнані за міжнародним стандартом ECERS-3, мають безпечне укриття, сучасні меблі, ігрові зони та навчальні матеріали. Педагоги пройшли спеціальне навчання з організації освітнього процесу для наймолодших.

«Ми запускаємо ще дев’ять локацій. Загалом у Мукачеві працюватимуть одинадцять. Проєкт дозволяє охопити дошкільною освітою навіть найменших -  від 10-11 місяців. Це командна робота і наша громада активно її підтримала» - підкреслює Людмила Понго - начальниця відділу дошкільної освіти управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради.

Довідково

У Мукачівській громаді наразі працюють 11 альтернативних локацій дошкільної освіти. Серед них - центри педагогічного партнерства, мінісадки, родинні та мобільні групи. Усі вони забезпечують доступ до якісної освіти дітям від 9 місяців до 6 років, зокрема тим, хто має особливі освітні потреби або є внутрішньо переміщеними особами.

Мета проєкту - зробити дошкільну освіту максимально доступною, безпечною й адаптованою до індивідуальних потреб кожної дитини.


Коментарі

Читайте також