Перший фестиваль авторської пісні у селі Осій

7
1

закінчився скандалом

Упродовж трьох днів на базі «Смерековий камінь» у селі Осій Іршавського району Закарпаття відбувався перший фестиваль авторської пісні, який організували директор бази Мирослав Лапп та сільський голова Василь Турянин. У його рамках були і конференція уродженця села, народного артиста України Івана Поповича, і фестиваль бограча.

У неділю в урочищі Кам`янка концерт тривав майже дві години. За висновками журі, перемогу здобула мешканка с.Осій, студентка II курсу художнього училища.

Один із членів журі —Олександр Гаврош не погодився із підсумками і попросив у голови журі — уродженця села Івана Петровція перерахунку голосів. Повторний підрахунок встановив істину - перше місце зайняв бард з Ужгорода Михайло Грицик, друге — Віталіна Кізляк і трете — викладач Мукачівської школи мистецтв №2 Людмила Ковач. Переможець творить музику сам, незважаючи на те, що працює кладником плитки (по 12 годин на день).

Однак акустична гітара вартістю близько 2 тисяч гривень не дісталася справжньому переможцю. Журі, зокрема його голова, не захотіло визнати іншого результату. Начальник управління культури і туризму Іршавської РДА Василь Кузан також нічого не зміг зарадити.

Після цього голова журі сказав, що «бардівські пісні українською мовою виконуватися не можуть, бо вона занадто бідна, а от російська чи русинська вдало підходять для цієї справи», сів у машину і поїхав.
Та навіть така прикрість не зіпсувала свята. А оскільки фест проводиться вперше, то огріхи йому пробачити можна.

Коментарі

С
світлана

я вважаю що оскільки фестиваль проходив в селі Осій то справедливе рішення жюрі на користь нашоі чарівной односільчанки Віталіночки доречі моєі сусідки сонечко так тримати

Читайте також