Перспективи туристичного сезону 2020

11
0

Пандемія коронавірусу торкнулася практично всіх сфер економічного та соціального життя, включаючи туристичну галузь. Туризм у всьому світі переживає не найкращі часи. Україна не є винятком.

Українські туристичні підприємства фіксують обвал попиту на свої послуги через спалах нового вірусу COVID -19. Це стосується зовнішнього та внутрішнього туризму. З метою запобігти масовому зараженню населення уряд України постановою від 16 березня 2020 р. № 215 ввів тимчасову заборону на здійснення пасажирських авіа- та залізничних перевезень, а також на обмеження роботи електро- та автотранспорту. Нинішні умови змушують туристів відмовлятися від поїздок на відпочинок. Крім того, згідно з постановою Кабміну з 17 березня 2020 року в Україні закриті на карантин всі розважальні заклади, кафе, ресторани, кінотеатри, музеї, планетарії, дельфінарії, цирки тощо.

Ціни минулого року, а дзвінків нема…

Українські бази відпочинку, готелі, садиби зеленого туризму та інші об'єкти, пов'язані з туристичною сферою, скаржаться на відсутність клієнтів.Це при тому, що ціни на проживання практично залишилися на рівні минулого року, а на деяких базах відпочинку навіть знизилися, як повідомляє туристичний сайт «Дороговказ». «Якщо в березні - квітні минулого року туристи вже активно дзвонили та бронювали номери на літо, то в цьому році після введення карантину дзвінків практично немає», - нарікають багато власників готелів на Чорноморському та Азовському узбережжі. У пріоритеті у людей зараз першочергові потреби - їжа, вода, здоров'я тощо.

Карпати - на карантині

Аналогічна ситуація з туристами спостерігається в різних регіонах України, включаючи Карпати та Закарпаття. Після припинення роботи поїздів тепер сюди дістатися з багатьох українських міст можливо тільки на особистому транспорті. Карпатські готелі та відпочинкові комплекси змушені відмовляти туристам, побоюючись штрафів у розмірі від 17 000 гривень та більше за недотримання карантину. Це при тому, що частина житла, яке здається туристам, представлена окремими котеджами. Тим більше що з моменту введення карантину в Україні зріс попит (хоч і незначно) на окремо розташовані будиночки в заміській місцевості. Наміри українців зрозумілі: люди намагаються триматися подалі від міст, де ризик заразитися коронавірусом досить високий. Не кажучи вже про те, що за містом повітря чистіше і практично кожен котедж має окрему територію. Проте власники котеджних комплексів побоюються перевірок з боку правоохоронних органів на предмет дотримання карантину та наявності туристів.

Прогнози песимістів

Складно робити прогнози на майбутнє з урахуванням сьогоднішньої епідеміологічної ситуації в країні і в світі в цілому. За найбільш песимістичними прогнозами, якщо карантин в Україні буде продовжений до середини літа або навіть до осені, туристичного сезону взагалі не буде. На відпочинок ніхто не поїде. Під час карантину багато хто залишився без роботи та стабільного доходу, тому не у всіх буде можливість відкласти на відпочинок. Якщо ж карантин закінчиться у квітні або у травні, можлива стабілізація ситуації в сфері туризму.

Оптимісти не здаються

Більшість представників туристичного бізнесу все ж налаштовані оптимістично. Вони розраховують на продуктивну роботу після спаду епідемії. Не виключений варіант, що цього року в Україні зросте попит на внутрішній туризм. На це сподіваються і турагенції, і власники готелів та баз відпочинку. Можливі знижки та акції для залучення відпочивальників. Якщо вірити прогнозам синоптиків, літо в 2020 році в Україні буде спекотним. Як відомо, віруси слабкіші за все в період максимальної сонячної активності. Тому розумно очікувати, що ультрафіолетове випромінювання матиме згубний вплив на коронавірус. Однак у даний момент ніхто не може дати точний прогноз, як поведе себе COVID -19 цього літа. Не тільки Україна, а й весь світ завмер в очікуванні закінчення епідемії. Рано чи пізно карантин закінчиться. Головне - не панікувати і вірити у краще!

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також