Підключення до електромережі водонагрівача або бойлера

32
0

Підключення накопичувального водонагрівача або бойлера до електромережі залежить від його типу і призначення. Електричним водонагрівачем підігрівають воду для ванни, душа, кухні для миття. Зрідка побутовий накопичувальний водонагрівач використовують для опалення.

Розглянемо перший варіант, при якому водонагрівач встановлюється у ванній або на кухні для нагрівання води, що використовується для технічних цілей, побутових потреб, як він підключається до електропроводки в квартирі або будинку.

Підключення від розетки або від щита

Поширені два варіанти підключення водонагрівача до електромережі.

Найпростіше - це підключити електричний водонагрівач в розетку, яка знаходиться поблизу. Розетка бажана з кодом ip44. Це можливо в тому випадку, якщо водонагрівач малої потужності, бажано до 1500 кВт, якщо електропроводка в будинку або квартирі з заземленням, справна і має необхідний перетин дротів, а так само якщо у розетки є контакт заземлення. Заземлення - це провід в жовто-зеленій ізоляції, підключений до корпусу електрощита або до клеми заземлення в електрощиті. Обмеження по потужності пов'язано з тим, що для стандартної електропроводки в будинку зі звичайними розетками в 10-16 ампер тривале включення більш потужного водонагрівача може привести до окислення і підгоряння одного з контактів розетки. Це призведе до ремонту розетки, а можливо і ділянки електропроводки в будинку.


Найнадійніший підключення водонагрівача - це підключення до електрощита кабелем. Правильна установка бойлера Винница захистить електропроводку в квартирі або в будинку від позапланових ремонтів.

Потрібно просто правильно виконати електромонтаж, про це і розповімо.

Підключення водонагрівача до електрощита

Електромонтаж складається з прокладки кабелю від щита до водонагрівача, внесення змін, доповнень до електрощит, підключення клем водонагрівача до кабелю.

Прокладка кабелю виконується кабелем ВВГнг з діаметром жив 2,5 мм 2, що складається із трьох проводів: білий фазовий, синій нульовий і заземлення жовтий із зеленою смужкою провід.

Фаза і нуль - харчування водонагрівача. А заземлення потрібен в тому випадку, якщо сталася корозія тена всередині бойлера і електричний струм потрапляє в воду, яка використовується. В цьому випадку спрацьовує УЗО і бойлер відключається. УЗО потрібно для захисту від ураження електричним струмом. Як видно, всі елементи захисту в цій схемі передбачені.

Кабель від водонагрівача підключається до електрощита через подвійний електричний автомат. Це потрібно для того, щоб можна було відключити лінію від щита повністю.

Сучасне підключення водонагрівача може бути здійснено за допомогою диференціального автомата. По виду, диференційний автомат - це УЗО і автоматичний вимикач в одному корпусі. Диференціальний автомат захистить електропроводку у квартирі або будинку від короткого замикання і від витоку струму.

Варто додати, що і сучасні водонагрівачі можуть бути оснащені УЗО на кабелі, який включається в розетку. Якщо це так, то діфавтомат ставити не потрібно, достатньо встановити подвійний автомат, який захистить електропроводку в квартирі або будинку від короткого замикання.

Чим гарний подвійний автоматичний вимикач при підключенні водонагрівача

За правилами електробезпеки стовідсотковою гарантією вважається тільки видиме (!) Відключення від будь-якого електроприладу або електроустановки. УЗО і діфавтомат цього не дають, тому і передбачена на них кнопка «тест», яка виявляє несправний стан автоматичного пристрою.

Щоб бути впевненим у безпеці підключення водонагрівача, запросіть кваліфікованого Электрик Винница для виконання грамотного електромонтажу. Такі електрики у нас є.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також