Від початку російського вторгнення курс доллару миттєво зріс та побив рекордну позначку, приріст склав близько 49%. В вересні курс стабілізувався, проте Національний банк України зафіксував його на позначці 36,57 грн за долар. За прогнозами, у найближчі п’ять років він не повернеться до початкових 29 грн за долар.
Єдиною сферою, яка не відчула на собі зміни - IT. Навіть при зменшенні заробітних плат у деяких спеціальностей, стрибок курсу знівелював зменшення заробітної плати у гривневому еквіваленті.
У яких професій не було падіння заробітної плати?
Серед професій IT-сфери були і ті, котрі не зазнали зниження заробітної плати. Розробка та тестування початкового рівня Junior залишилась стабільною, а рівні Middle та вище навіть зросли на декілька десятків та сотень доларів. В перекладі на гривневу валюту та при зростанні доларового курсу збільшення доходу в деяких випадках склало більш ніж на 60-65%. Тому збільшення курсу у країні та підвищення цін ринку спеціалісти IT-сфери перенесли найбільш легко.
Тенденція на тестувальників зростає.
З квітня і по сьогодні на цій хвилі зростає тенденція на опанування навичок тестувальників. Аналітики також прогнозують тенденцію до збільшення попиту на цю професію в найближчі п’ять років. Все через те, що ця спеціальність найбільш легка до навчання та період проходження курсів тестувальників з нуля є найшвидшим, складає три місяці.
Більш ніж 30% населення, залишившись без роботи, шукали найшвидший спосіб знайти роботу, перевчитись на новий профіль. Інтернет почав кішити різноманітними платформами з навчання певних професій. І тестування стало найбільш розповсюдженим запитом у Google та інших соцмережах.
Як вивчитись на тестувальника?
Для опанування навичок тестувальника єдиним вірним варіантом освіти є курси для початківців. При самонавчанні витрачається в рази більше часу, і інформація отримується не в повному обсязі. Тому здебільшого початківці довіряють свою освіту професіоналам своєї справи.
Щоб обрати школу для навчання, потрібно попередньо ознайомитись з програмою курсу та викладачами. В it-testing-school вважають, що від професіоналізму куратора залежить більш ніж 60% успіху студентів. Саме викладач заохочує до навчання та створює умови до засвоєння матеріалу.
Яка перспектива у тестувальників?
Оскільки робота тестувальника - запорука якості будь-якого програмного забезпечення, то потреба в спеціалістах цієї області буде і надалі. І слід зауважити, що українські спеціалісти найбільш затребувані на ринку Європи та Америки, оскільки вони дуже відповідально ставляться до своєї роботи та розвитку IT-сфери в цілому.
IT-сфера - стала другим символом України після аграрного сектору, та приносить великі прибутки від експорту послуг. Міністерство фінансів виділяє бюджет на розвиток IT-напрямку, що безумовно створює сприятливі умови.
Тестування і надалі буде однією з найбільш затребуваних професій. Долучайся до лідерів IT з it-testing-school.com.