Згідно з прогнозом Українського гідрометеорологічного центру піки паводків прогнозуються:
вище норми:
- на 0,6-2,5 м на притоках Середнього Дніпра (Дніпропетровська область);
- на 0,8-1,6 м на р. Південний Буг нижче Первомайська, на річках басейну р.Синюха (Миколаївська, Кіровоградська, частково Черкаська області);
- на 0,2-0,9 м на річці Західний Буг в районі Літовіжа та його притоках, у верхів'ях Прип'яті, її притоках, крім річки Горинь (Волинська, Рівненська область, частково Львівська, Житомирська області), притоках середнього Дніпра (Сумська, Полтавська області), у верхів'ї Південного Бугу і на більшості його приток (Вінницька, Миколаївська область, частково Хмельницька області), на річці Інгул (Кіровоградська, Херсонська області), Сіверський Донець і його лівих притоках (Харківська, Луганська області), на ділянці Дніпра Неданчичі-Дніпровського та в районі Києва (Київська область), на річці Латориця в районі міста Чоп (Закарпатська область);
близькими до норми і трохи вище неї:
- на річках басейну Десни (Чернігівська, Сумська, частково Київська області), на річці Західний Буг вище Літовіжа, на Вишні в районі Твіржи (Волинська, Львівська області), на річці Горинь (частково Рівненська, Житомирська області), на малих річках Київської області .
нижче норми:
- на 0,7-1,9 м на річках басейнів Дністра, Прута, Сирет (Львівська, Івано-Франківська область, Чернівецька область, частково Тернопільська, Хмельницька, Вінницька області);
- на 0,2-0,7 м на річках Приазов'я, на правих притоках річки Сіверський Донець (Донецька, Запорізька область, частково Луганська області) та на річці Рось (Черкаська область).
У Зоні відчуження і безумовного відселення максимальний рівень води на річці Прип'ять в районі Чорнобиля очікується в межах 104,9-105,7 м (середня багаторічна відмітка піку повені 104,38 м, максимальна позначка повені за період спостережень 106,54 м).
На річках Карпатського регіону (Львівська, Івано-Франківська область, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька області - басейни річок Дністра, Прута, Сірет) і річках Закарпатської області очікується формування повені в межах середньобагаторічних значень. Але слід враховувати, що цей регіон знаходиться в зоні високого ступеня паводкової небезпеки, гідрометеорологічна ситуація на цих територіях може різко змінюватися в короткий проміжок часу, а це може бути враховано тільки в короткостроковому прогнозуванні.
Паводкових ситуацій можуть погіршити різке потепління, нові рясні опади у вигляді дощу або снігу, а також аварійні скиди води з ставків і водосховищ.
Про це говориться в прогнозі МНС гідрометеорологічних умов і тенденцій виникнення надзвичайних ситуацій в Україні в березні 2010 року.
Загальні підйоми рівнів води (над рівнями, які встановилися 22 лютого) можуть скласти: 1,8-2,8 м на ділянці річки Дніпро вище Київського водосховища (Київська область), 2,6-4,4 м на річках басейну Десни, притоках Середнього Дніпра (Київська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Дніпропетровська області), 0,5-1,8 м на ріках басейну Західного Бугу, у верхів'ях р.Пріпяті (Волинська, Львівська області), 0,9 - 2,6 м на притоках Прип'яті (Волинська, Рівненська область, частково Житомирська і Тернопільська області), річках Донбасу, Приазов'я (Донецька, Запорізька області), 2,0-4,5 м на річках басейну Сіверського Дінця (Харківська, Донецька, Луганська області), 3,2-4,7 м на нижніх ділянках Південного Бугу (Миколаївська область).
На річках Карпатського регіону очікується підйоми: на притоках річки Тиси, річках басейну Прута на 0,5-2 м (в районі Чернівців 3,6 м), в річках басейну Дністра 1,2-2, 5 м (на Дністрі в районі Заліщиків 3,1 м), на річках Тиса, Боржава та Латориця 2,0-4,5 м.
Під час формування максимальних рівнів водопілля можливий вихід води на заплаву та її затоплення майже на всіх річках рівнинної території. Найбільш тривалим затоплення заплав буде на притоках Прип'яті (Волинська, Рівненська, Житомирська області), р. Десна, (Чернігівська, Київська області), на Верхньому Дніпрі (Чернігівська область).
Найбільш потенційно небезпечними територіями щодо виникнення ускладнень або надзвичайних ситуацій внаслідок розливу річкових вод під час проходження весняної повені (підтоплення населених пунктів, ділянок автодоріг, оточення водою населених пунктів, відрізання від основних шляхів сполучення, підтоплення об'єктів господарювання або сільськогосподарських угідь, і т.п. ) повинні вважати:
- басейн Прип'яті - області Волинська (Ратнівський, Любешівський райони), Рівненська область (Сарненський, Зарічненський р-ни), Житомирська (Ємільчинський район);
- басейн річок Середнього Дніпра - області Сумська (Роменський, Недригайлівський р-ни), Полтавська (Кременчуцький, Гадяцький р-ни), Дніпропетровська (Царичанський, Павлоградський р-ни), Чернігівська (Прилуцький район);
- басейн Західного Бугу - Львівська область (Сокальський район);
- басейн Сіверського Дінця - Харківська області (Вовчанський, Чугуївський, Балаклійський р-ни), Луганська (Слов'яносербський район);
- басейн річок Приазов'я - Донецька область (Маріуполь);
- басейн Південного Бугу - Миколаївська область (Вознесенський, Первомайський р-ни), Вінницька (Жмеринський р-н), Черкаська (Лисянський, Катеринопільський р-ни),
- басейн річки Інгул - Кіровоградська область (Кіровоградський р-н, м. Кіровоград);
- українська ділянка Дунаю - (Одеська область).
- басейн Десни, ділянка Дніпра вище Київського водосховища - області Чернігівська (Чернігівський, Ріпкинський, Сосницький, Бахмацький, Коропський р-ни), Сумська (Путивльський, Конотопський р-ни), Київська (Броварський район).
Можливі підтоплення річковими водами знижених територій (прилеглих до річок) (в межах великих населених пунктів: Волинська область - Луцьк, Любешів (річки Стир, Стохід), Донецька область - Маріуполь (річка Кальчик), Київська область - Чорнобиль (Прип'ять), Кіровоградська область - Кіровоград (р.Інгул), Луганська область - Лисичанськ, Кіровськ, Первомайськ (р.Сев.Донец і притоки), Львівська область - Червоноград, Буськ (р.Солокія, Полтва), Одеська область - Ізмаїл, Вилкове (Дунай ), Полтавська область - Кобеляки (р.Ворскла), Сумська область - Ромни (р.Сула), Тернопільська область - Чортків, Бучач (р.Серет, Стрипа), Чернігівська область - Чернігів (р. Десна), Харківська область - Ізюм (р.Сев.Донец), Куп'янськ (р.Оскол).
В межах Києва під час пропуску водопілля через Київське та Канівське водосховища (без урахування можливого регулювання стоку ГЕС) очікується:
- підтоплення територій і об'єктів на заплаві на південь від Києва, уздовж Канівського водосховища (дачні масиви Осокорки-Вишеньки), у Бортничах, селах Вишеньки, Гнідин, в районі Корчуватого;
- досягнення відміток підтоплення в межах неодамбованих територій на Русанівських і Воскресенських садах, у заплавах на південь від міста вздовж основного русла, проток, заток і стариць;
- затоплення ділянок та споруд на них, побудованих без належного попереднього підняття позначок поверхні;
- тривалий перелив води через переливні ділянки лівобережної дамби Бортничі-Вишеньки та ускладнення (до припинення) вільного проїзду транспорту.