Пікові навантаження: економія електроенергії дає можливість мінімізувати відключення світла

509
0

Після останніх російських масових ракетних атак по електричній інфраструктурі було виведено з ладу ряд електростанцій, які забезпечували енергомережу маневреною електроенергією.

Для простішого розуміння, є кілька видів джерел електроенергії: атомні станції, які є стабільним, так би мовити, незмінним джерелом та маневрені, змінні, які можуть включатися, коли це потрібно, тобто, коли зростає побутове споживання. А також енергія з сонячних та вітрових електростанцій, які є нестабільними і залежать від погодніх умов. Зрозуміло, що сонце забезпечує електроенергію вдень за відсутності хмар. Вітер - тоді, коли є відповідні погодні умови, цілодобово (щоправда, частка вітрової енергетики в Україні поки не є значною, на відміну від сонячної).

Але піки споживання припадають на ранок та особливо вечір, коли ми приходимо додому і починаємо прати, пилососити, прасувати одяг, готувати вечерю. Ось тут, за відсутності пошкоджених росіянами електростанцій і починається порушення балансу електромережі - відсутність відповідних потужностей для забезпечення усіх споживачів. А з приходом тепла починається період кондиціонерів, які призводять до денних піків, які теж потрібно збалансовувати.

Ось тому дуже важливо мінімізувати використання потужних приладів у денний та вечірній час доби: кондиціонерів удень та побутових ввечері. Якщо приготування їжі неможливо перекласти на інші години, то прання, прасування та прибирання потрібно робити або після 22-23 години, або після 10 ранку. Такі прості дії дадуть змогу енергетикам краще проводити балансування мережі і менше використовувати механізм відключення світла.

Так, це незручно, незвично, потрібно про це постійно згадувати і робити, але це у рази зручніше, ніж сидіти без електрики.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також