
Таблетки екстреної контрацепції п’ють, коли відбувся незахищений секс, а вагітність зараз не на часі. Ефективність препаратів оцінюють близько в 95%.
Однак треба правильно вживати засіб, щоби не нашкодити своєму ж організмові. Замовити собі препарати для екстреної контрацепції можна за посиланням https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/ekstrennaya_kontratseptsiya на сайті МІС «Аптека 9-1-1». Але насамперед розберемося з основами вживання препаратів ЕК.
Про екстрену контрацепцію
Екстрена контрацепція — це один із методів, як можна запобігти вагітності після статевого акту. Проте такий спосіб заборонений до постійного вживання. Принцип роботи таблеток у тому, щоби запобігти овуляції. Проте препарати не можуть викликати аборт, якщо ви вже вагітна.
Ще один із варіантів ЕК — спіраль, яку встановлюють в матці. Вона надає частинки міді, що сприяють зруйнуванню сперматозоїдів, що теж є дієвим способом. Але екстрена контрацепція жодним чином не може убезпечити вас від захворювань, що передаються статевим шляхом.
Коли можна використовувати таблетки ЕК: загальні випадки
Зазвичай екстрена контрацепція необхідна вже після незахищеного статевого акту, коли інших способів взагалі не було або ж виникли проблеми з презервативом. Випадки, коли засоби ЕК будуть ефективними:
- ви пропустили прийом пігулок оральних контрацептивів, які вживаєте на постійній основі;
- протизаплідний пластир відірвався, його наділи зарано або запізно;
- вагінальне кільце вийшло чи було застосоване несвоєчасно;
- таблетки чи свічки сперміциду не встигли розплавитися до статевого акту;
- був «небезпечний» день у менструальному календарі;
- відбулося насильство без використання контрацепції.
Якщо ви вирішили вжити засоби екстреної контрацепції, намагайтеся зробити це якомога швидше. Зазвичай пігулки з вмістом левоноргестрелу або міфепристону можна вживати протягом 72 годин після незахищеного сексу. А уліпристалу ацетат можна вжити протягом 120 годин (п’ять днів).