Плити перекриття – порівняно недорогі й незамінні у будівництві вироби. За допомогою цих будівельних матеріалів можна вивести поверхи, відгородити підвальне приміщення від основного корпусу, завершити будівництво гаража. Також бетонні плити перекриття часто використовуються як частини даху.
Популярність виробів пояснюється невеликою вагою й зручністю встановлення, якщо порівнювати з монолітними аналогами. Як всі будівельні матеріали, плити перекриття мають різні розміри та відрізняються деякими іншими параметрами. Від особливостей й характеристик кожного типу залежить насамперед мета використання. Ось чому перед купівлею варто детально вивчити кожну конструкцію.
Різновиди плит перекриття
Не зважаючи на різноманіття розмірів, форма будівельних матеріалів для всіх універсальна. А за технічними характеристиками вироби розділяють на 2 типи – повнотілі (суцільні) та пустотні плити перекриття. Перші не мають всередині пустот. Такі конструкції найбільш доречні для використання на нижніх поверхах та під час зведення виробничих приміщень. Сучасні виробники пропонують 3 види повнотілих плит:
- безбалочні конструкції, які оптимально підходять для стель;
- кесонні вироби, зовні схожі на бджолині стільники, переважно розповсюджені у промисловому будівництві;
- плити перекриття ребристі, здатні витримувати найбільше навантаження, через що використовуються під час зведення висотних будівель.
Щодо пустотних плити мають всередині отвори (квадратні, круглі або овальні), розташовані паралельно. Цей тип залізобетонних виробів також поділяється на види. Розрізняють армовані, неармовані та екструзійні плити. Останні оснащені металевими тросами замість арматури, завдяки чому панелі здійснюють менший тиск на фундамент та стіни будівлі. Матеріали з арматурним каркасом навпаки є найважчими, тому використовуються переважно у нижній частині конструкцій.
Маркування бетонних плит перекриття
Для визначення навантаження, яке здатні витримати плити, варто керуватись спеціальним маркуванням. Це свого роду стисла інформація, яка повністю розкриває технічні характеристики залізобетонних матеріалів:
- до якого типу відноситься перекриття будинку;
- розміри (довжина, ширина, висота);
- максимальне навантаження;
- який тип армування або канатів встановлений.
Наприклад, у проектно-технічній документації приватного будинку зазначене перекриття між поверхами ПК 60.15.8-8К7. Це означає, що вам потрібно купити панелі з наступними характеристиками:
- ПК – плита з арматурним каркасом;
- 60 – довжина у дм;
- 15 – ширина у дм;
- 8 – висота в см;
- 8 – допустиме навантаження (800 кг/м2);
- К7 – тип арматури.
Особливості плит перекриття для встановлення між поверхами
Панелі, що встановлюються між житловими поверхами, повинні витримувати навантаження від власної ваги, а також ваги мешканців, меблів, техніки. В цьому випадку варто ретельно вивчити вимоги та обрати відповідний тип. Окрім цього, міжповерхові плити перекриття повинні мати додаткові звукоізоляційні властивості, необхідні для комфортного проживання у будинку.
Безумовно, вивчити всі характеристики й безпомилково визначити ту чи іншу категорію матеріалів досить важко. Але завжди можна скористатись допомогою фахівців. Так, на сайті компанії KRUBETON міститься вичерпна інформація щодо кожного залізобетонного виробу. А у разі необхідності, спеціалісти готові проконсультувати й порадити оптимальний варіант. Тут можна купити плити перекриття будь-якого типу, в тому числі підсилені панелі для гірської місцевості. Компанія розташована в Івано-Франківську та має філію в Ужгороді, де використовує спеціальні петлі для підвищення сейсмічної стійкості плит перекриття.