Подвійного громадянства в Україні не бояться (ВІДЕО)

5
4

Кількість порушників Конституції в Україні вимірюється тисячами. Лише на Закарпатті майже 9 тисяч українців мають і угорське громадянство – із паспортом, відповідно. Це офіційна статистика Будапешта.

Подвійне громадянство у нас поза законом... Але інтереси сусідніх держав разом із «корочками» активно просуваються і в Закарпатті, і на Буковині, і в Криму. І в Росії, і в Румунії, і в Угорщині достатньо радикальних елементів, котрим на руку повзучий сепаратизм в Україні. Але чому це дозволяє Київ?

Давно вже не імперія і затиснута сусідами з усіх сторін, Угорщина таки знайшла спосіб, як прирости – якщо не землями, то бодай громадянами. Від 2011-го року почала видавати паспорти етнічним угорцям, що мешкають на території сусідніх держав. І здобула понад 320 тисяч нових підданих.

Янош Мартоній, міністр закордонних справ: «Ми хочемо надати угорцям, що мешкають на території інших країн, рівні права з тими, що живуть тут».

Віктор Орбан, прем’єр-міністр: «Угорська держава має бути активною в усьому Карпатському регіоні. Захищати свій народ. Ми не потерпимо, щоб угорців позбавляли громадянства, не яке вони мають право».

Угорське громадянство – це і можливість без перешкод в’їжджати до Шенгену, і навчатися в Європі, і навіть брати участь в угорських виборах.

Віолетта, мешканка Ужгорода: «Так! Я обов’язково скористаюся цим правом, оскільки вважаю, що від мого вибору залежить майбутнє моє, і моїх дітей».

40-річна Віолетта з Ужгорода угорське громадянство одержала ще два роки тому. Та до відвертої розмови не готова, бо порушила цим український закон. Усього таких за два роки набралося майже 9 тисяч, нарахували в Будапешті. Громадяни України – треті за масовістю із тих, що скористалися законом. Попереду – тільки Румунія та Сербія, де подвійне громадянство, однак, дозволене.

Барнабаш Чудор, мешканець Targu Secuiesc: «Нам би ще автономію – ми б самі могли вирішувати свої проблеми. Кожен народ знає себе якнайкраще...»

Остерігаються відокремлення угорської громади в Словаччині. Там, як і в Україні, подвійне громадянство не дозволяють. І карають за нього відчутніше. У нас – штраф до трьох сотень гривень. Там - узяв угорський паспорт – повертай словацький!

Олівер Болдодьї, мешканець Комарно: «Багато моїх знайомих приховують, що одержали угорський паспорт. Я відкрито про це заявив. Це моє право. Тепер – збираю підписи, щоби подвійне громадянство дозволили».

Під загрозою суворого покарання, більшість угорців в Словаччині порушувати закон не наважуються. За два роки по угорські паспорти звернулися трохи більше сотні людей. І це при тому, що вони – найбільша національна меншина в Словаччині: майже 9% населення. В Україні – для порівняння – угорців менше пів відсотка.

Віктор Пащенко, директор ГО «Інститут політичних досліджень»: «Угорська громада є пасивна порівняно з іншими, тому чекати якогось такого загострення стосунків міждержавних чи якихось політичних розборок – я думаю, що на основі цього не варто».

Та сама громада, що її політологи називають пасивною, домоглася для угорської мови статусу регіональної у Береговському і Виноградівському районах на Закарпатті. Нині там дублюються і дорожні вказівники, і таблички. Угорською можна навчатися і вести документацію, друкувати газети й рекламу. Наступного року збираються голосувати за депутатів угорського парламенту. Оголошення про видачу угорських паспортів – розвішені повсюди. Правоохоронці визнають – їм про це відомо. І пояснюють – не на камеру – вдіяти нічого не можуть. А так, щоб як у Словаччині – українське громадянство автоматично анулювалося – так немає в нас такого закону.

Ксенія Новікова, 5 канал

Коментарі

I
Istvan

Во-вторых: "Тиргу-Сикуєск". Такого населенного места нет в Румынии. Существует Тиргу-Секуєск, по венгерски Kezdivasarhely, по румынски Targu Secuiesc.

I
Istvan

У вас старые информации. По свежим данным на Украине уже больше 60 тыс. жителей живут с венгерским гражданством. 9 тыс. - это те, которые получили гражданство на территории Закарпатья, то есть в закарпатских консульствах Венгрии. Остальные подавали документы и получили сертификат гражданства на территории Венгрии. Насчет незаконности и ответственности: ни в Криминальном, ни в Административном кодексе Украины не найдете соответственную статью.

I
Istvan

У вас старые информации. По свежим данным на Украине уже больше 60 тыс. жителей живут с венгерским гражданством. 9 тыс. - это те, которые получили гражданство на территории Закарпатья, то есть в закарпатских консульствах Венгрии. Остальные подавали документы и получили сертификат гражданства на территории Венгрии. Насчет незаконности и ответственности: ни в Криминальном, ни в Административном кодексе Украины не найдете соответственную статью.

Е
Еколог

в Угорців по всіх краях кордону проживають тисячі справжніх Угорців , це все захвачені угорські території , так як наприклад Українців у приграничних Угорських територіях немає взагалі также як і Румунів чи словаків

Читайте також