
у Львові
Закарпатському поету 21-річному Андрієві Любці заборонили провести зустріч із учнями львівської школи N35. Минулого тижня Андрій мав читати там вірші в рамках акції ”Тиждень читання”. Проти виступила організація Російське молодіжне братство.
— Запрошений молодий ”митець” вважає українську поезію ”сучою”, а книжки ”курвами, що пішли по руках”, — кажуть представники Російського молодіжного братства. — Яку думку складуть школярі-росіяни про сучасну українську літературу?
Любка навчається на філолога в Ужгородському університеті, є заступником голови обласного осередку БЮТу. Видав дві збірки поезій. Братство обурили рядки його вірша зі збірки ”Вісім місяців шизофренії”: ”Я дімедролю. Читаю вірші. Багато бухаю. Багато сплю. Залізаю у сон, наче у нішу. Я матюкаюся. Але не курю”.
Школа N35 — одна із п’яти в місті, де викладають російською, розташована у центрі Львова. Тут навчалися співачки Лоліта Мілявська й Анжеліка Варум. Два тижні тому стало відомо, що міська рада хоче закрити заклад через малу кількість учнів — навчається 180 дітей. Російське молодіжне братство проти закриття.
— Заява братства — провокація, — вважає Любка. — Привертають увагу до школи і своєї організації. Якби був інший письменник, вони знайшли б у його творчості неприпустиме.
Зустріч організатори скасували. Андрій запевняє, що не планував читати дітям непристойне:
— Хотів розповісти про свої шкільні роки. Замість спілкування 5 годин сидів у кафе і пив каву. Вимагатиму вибачень від Російського молодіжного братства.
”Тиждень читання” проводять у рамках фестивалю ”Форум видавців — дітям”. Із 22 квітня по 8 травня письменники виступають у всіх школах Львова. Беруть участь молоді та відомі автори — Роман Іваничук, Наталка Сняданко, Василь Габор, Мар’яна Савка.
— Якщо письменник зі Львова, намагалися організувати зустріч у його рідній школі або тій, що найближче до його місця проживання, — каже організатор акції Григорій Семенчук, 17 років. — Решту шкіл розподілили між приїжджими. Якою мовою ведеться у них викладання, не цікавилися. Поет-дисидент Ігор Калинець виступав у польській школі. І дізнався про це тільки на місці.