Поговорили про Закарпаття: Президент Угорщини запросив українського колегу Зеленського в гості (ФОТО)

17
9

Президент Угорщини Янош Адер у понеділок 20 травня зустрівся зі своїм новим українським колегою Володимиром Зеленським і обговорив проблеми, з якими стикається етнічна угорська громада України.

Янош Адер назвав цю зустріч «заохочувальним початком». Вона відбулася після інавгурації Володимира Зеленського в Києві. За словами Адера він запропонував створення спільного комітету, який стане своєрідним форумом для обговорення всіх суперечливих питань між Угорщиною та Україною. І Зеленський цю ідею підтримав.

Президент Угорщини також зазначив, що Зеленський відкритий до обговорення та вирішення питань, пов'язаних із закарпатськими угорцями, зокрема питання подвійного громадянства або законів про освіту та мову в Україні.

«Ми зацікавлені в тому, щоб підтримувати стабільні і мирні відносини з Україною - нашим найбільшим сусідом, як і з іншими нашими сусідами, - зазначив Адер. - Ми відкриті до цього. Водночас я також дав зрозуміти, що угорська громада Закарпаття не вимагає більшого, ніж виконання Україною своїх зобов'язань, зокрема Конституції та міжнародних договорів»

За словами Адера нині права угорської громади в Україні ще більш обмежені, ніж у часи Радянського Союзу, "що є неприпустимим за демократії".

Янош Адер запросив свого Володимира Зеленського відвідати Угорщину з метою обговорення інших питань, таких як оновлення КПП на кордонах та охорона навколишнього середовища прикордонних територій. Він зазначив, що сподівається, що незабаром буде проведено двосторонню зустріч експертів і, зрештою, ще одну зустріч президентів.

Коментарі

Т
Троцкій

У Ловні більше українців чим угорців і циган разом взятих Вашарошнамень уже як Берегово, напівукраїнський.

GJ
Glas Josef-Magda

УКРАЇНЦІ!Назвіть нам одне село чи район в містах Угорщини де компактно проживають українці! А уже потім пишіть свої коменти!

Т
Троцкій

Вчора казали в телевізорі, ош будуть вибори без мажоритарних. Бідний Брензович, так боровся за угорський автономний виборчий округ. А йому Вова показав дулю... Мусить вступати до Ляшка???

М
Мукачеве

Бзирати буде твоя мама.а я буду дивитися.

У
Українка

Мадяри би українські школи відкривали і фінансували на державному рівні в Угорщині, а так лише вміють вимагати від України захищати мову нац меншин.

10й клас Б

до Івана: Ти хоч пишеш українською, але не знаєш, шо "дрова" не відміняються. Кібись не писав нич, то нико би не знав ош ти тупий, книгу коли мав в руках?

ДН
до нижньої марги

на себе побзирай

М
Мукачеве

Але і вигляд у Adera,як у алкаша.

І
Іван

Це дійсно достойне рішення двух глав держав. Бог їм в поміч. Бо те що бандерівці наламали дрів... і так всім вже зрозуміло! Слава Україні!

Читайте також