«Покровці» у «Коридорі»

12
0

В Ужгороді відбулася незвична виставка молодих художників. Галерея «Коридор», яка знаходиться прямо в коридорі приміщення художфонду, відома вже багатьма своїми неординарними акціями. Остання з них відбулася у різдвяній атмосфері і називалася по-домашньому тепло – «Покровці». Ідея виставки належала неформальному завідувачу «Коридора», художнику Павлові Ковачу.

Як він розповів, було вирішено зібрати молодих митців, котрі на свята з’їжджаються додому чи в гості до Ужгорода, й надати можливість їм показати себе в незвичному ракурсі – малюванні на стінах. А щоб місця вистачило всім, кожному відвели 60 см завдовжки, а у висоту – від підлоги і до стелі. От і вийшли бабині «покровці», тільки не домоткані, а мальовані.

Молодь з ентузіазмом сприйняла ідею малювання на весь зріст, а то й сидячи на драбині. У виставці взяли участь 12 художників, причому не тільки із Закарпаття, але й Києва, Львова, Дніпропетровська. Кожен малював, що забажав. І в цілому вийшов непоганий зріз того, що робиться в головах і душах сучасної молоді. 13 активістом виставки був 39-річний львів’янин Олександр Матвієнко, який не раз брав участь у художніх акціях у «Коридорі», але несподівано помер наприкінці року.

Шкода, що «покровці» недовго красувалися на очах бажаючих. Через деякий час їх забілили. Але така вже є концепція галереї «Коридор», для якої найвищою насолодою є сам акт творення.

Як повідомив Павло Ковач, наступна акція буде присвячена ідейному натхненнику ужгородських мистецьких неформалів – відомому художнику-графіку Павлові Бедзіру, день народження якого відзначаємо наприкінці січня.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також