Поліція арештовує "блогерів", які створюють фейки про коронавірус в Угорщині

9
2

Департамент кіберзлочинності Національного бюро розслідувань Угорщини постійно монтіорить яка інформація розповсюджується в Інтернеті з появою нового коронавірусу.

Зокрема проведено чотири розслідування за підозрою у розповсюдженні фейків, тобто неправдивих тверджень про епідемію, які здатні викликати паніку та порушити спокій громадян.

Так, 30 січня були арештовані так звані "блогери" 30-річний Віктор С. та 44 -річна Еріка Н., які розміщували на різних ресурсах статті, в яких стверджували, що в Угорщині чимало людей вже заражені новим коронавірусом, а влада це нібито приховує.

11 березня поліція затримала також 32-річного Акоша З., який робив фейкові (помилкові) заяви в Інтернет-просторі. Творця неправдивих чуток було визначено, у його будинку проведено обшуки, вилучено комп'ютерне обладнання. "Блогера" було допитано та висунуто звинувачення у розповсюдженні інформації, що може нести суспільну загрозу.

Всі ці фейки були створені так званими "мисливцями за кліками", які намагалися заробити на рекламі в мережі.


Зазначимо, що з 12 березня запровадили тритижневий карантин в школах, садках, вишах Закарпаття.

Коментарі

С
Спостерігач

Про короновірус говорять усі кому не лінь. Не можу знайти пояснення жодного вірусолога в Україні і навіть у Європі. Цікавить доказовий формат патогенезу. Міжнародний кодекс медичної етики чітко каже, що "лікар має право стверджувати лише те, в чому переконаний особисто сам". Не тільки блогери поставали вірусологами, а навіть політики.

3
30

30 лютого?

Читайте також