Коли частини тіла тиснуть на хребет, людина змінює положення і як наслідок не висипається.
Крім цього, іноді стискається сторона, яка контактує з поверхнею ліжка, і вранці ці ділянки тіла болять. Тому при покупці матраца краще віддати перевагу ортопедичному, який краще розслабляє м'язи і забезпечує підтримку хребта.
Особливості ортопедичних матраців
- Підлаштовуватися під форму тіла;
- Створені для вирішення проблем опорно-рухового апарату;
- Мають функцію вбирання вологи (поту) і циркуляції повітря;
- Гіпоалергенні;
- Зроблені з натуральних поверхонь і наповнювачів.
Критерії вибору ортопедичного матраца
Ширина матраца, матеріали і жорсткість – це критерії, від яких слід відштовхуватися при виборі і які прямо впливають на якість сну.
Врахуйте, що при захворюваннях хребта є певні правила вибору. Наприклад, при болях у попереку вибирайте м'який матрац, а при болях у верхній частині спини – більш жорстку поверхню.
Ортопедичні матраци поділяються на три групи по конструкції:
- з залежним пружинним блоком;
- з незалежним пружинним блоком;
- безпружинні.
Як приклад можуть служити матраци СОНІТ, асортимент яких ви побачите на сайті гіпермаркету «Твій Матрац» – tviymatras.com.ua.
Також є правила щодо розміру матраца: виріб повинен бути не менше, ніж на 25 см більше за зріст людини, яка збирається спати на ньому.
Догляд за ортопедичним матрацом
Ортопедичний матрац дорогий і купується на багато років. Щоб виріб служив довго, існує кілька правил по догляду і збереженню корисних властивостей:
- Зберегти первісну жорсткість допоможе перевертання виробу раз на півроку. Це правило підійде для матраців з однаковими сторонами жорсткості.
- Провітрюйте матрац, відкривши вікно і залишивши виріб без постільної білизни на деякий час. Найкраще робити таку процедуру раз на місяць.
- Не можна прати або обробляти паром матраци – це призводить до деформації.
- Кожні три місяці чистіть матрац пилососом, щоб видалити мікрочастинки шкіри, волосся, а також пил.