Поради, як поводитися із оновленими охоронцями (ВІДЕО)

12
0

Охоронний бізнес віднині живе за новими правилами. За законом проти порушників наглядачі за порядком тепер можуть використовувати зброю, спецзасоби і навіть службових собак.

У фірмах безпеки не приховують радощів, а от українці активно критикують закон, побоюючись за власне здоров'я. Тим не менш в охоронних фірмах гарантують, що для простих людей нічого не зміниться.

Як пояснив заступник керівника охоронної фірми Володимир Сичевський, зброю та спецзасоби вони використовували і раніше, тільки керувались нормами інших законів. А нові правила не лише роблять їхню роботу зручнішою, а й чітко описують права та обов'язки охоронців та покупців.

"Людині (охоронцю, - ред.) пояснюють, як вона повинна діяти, які вона свої обов'язки повинна знати, які права повинна знати, як спілкуватися з громадянами, щоб не викликати якоїсь негативної реакції", - розповів Сичевський.

Права покупця у спілкуванні з охоронцями

Якщо працівникам служб безпеки все роз'яснюють, то прості люди здебільшого страждають через незнання своїх прав.

По-перше, покупець - головний. Байдуже, хто перед вами - озброєний до зубів охоронець чи адміністратор. Право покупця, якого у чомусь запідозрили, - керувати процесом. Якщо, звісно, він не винний.

"Будь-який догляд, будь-яке затримання здійснюється за згоди людини. Якщо людина не хоче, то суб'єкт охоронної діяльності викликає працівників міліції, працівники міліції приїжджають і починають виконувати свої обов'язки згідно законодавства", - нагадав юрист Ярослав Олійник.

По-друге, наглядач у магазині - не завжди є охоронцем.

Економія змушує торговельні центри вдаватися до хитрощів, адже наймати професійні охоронні фірми - дорого. А тих хлопців у сорочках та з раціями, яких щодня можна зустріти в магазинах біля кас - цілком правомірно називати контролерами, які жодних дій над покупцем виконувати не мають права, так само, як і володіти зброєю чи іншими спецзасобами.

"Це не професійно підготовлені люди, але вони набагато дешевше, підпорядковуються безпосередньо керівництву магазину, а не керівництву охоронної фірми. Якщо не буде прописано, що це охоронник - закон не розповсюджується", - пояснив Сичевський.

По-третє, не варто мовчати.

І законотворці, і юристи, і навіть охоронні фірми не приховують, поки нові правила приживуться, порушень не уникнути. І передусім радять українцям - у таких ситуаціях не бути пасивними.

"Якщо комусь загрожує якась небезпека життю, здоров'ю, вони повинні повідомляти МВС, органи внутрішніх справ і, звичайно, прокуратура, інші наглядові інстанції будуть здійснювати перевірку", - запевнив речник МВС Володимир Поліщук.

Нагадаємо, 18 жовтня набув чинності закон "Про охоронну діяльність", який визначає право охоронців на використання спецзасобів.

Водночас президент Української федерації професіоналів безпеки Сергій Шабовта вважає малоймовірним, що у супермаркетах з'являться озброєні охоронці.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також