Поради українцю: Як підібрати контактні лінзи?

9
0

Наше зір - це один з найважливіших елементів сприйняття зовнішнього світу. Але, як і будь-яка складова нашого організму, зір не вічний і з часом воно погіршується.

З активним розвитком комп'ютерних технологій проблеми з очима почали виникати набагато частіше. І якщо раніше, активна втрата зору стосувалася в основному тільки літніх людей, то сьогодні з цією проблемою стикається мало не кожна третя дитина. Щоб можна було краще і виразніше бачити, люди купують собі окуляри з збільшувальними лінзами. Їх діоптрій розрахований на той відсоток відновлення зору, якого не вистачає. Окуляри сильніше купувати протипоказано, так як це сприяє погіршенню зору.

Не завжди такий корисний аксесуар зручно носити. Наприклад, займатися спортом з окулярами на очах вкрай складно. Тому для цього були спеціально створені контактні лінзи. Перший опис такого винаходу з'являється в 1888 році в роботах фізіолога Адольфа Фіка. А вже в 1889 році була зроблена перша лінза, яку почали застосовувати в лікарській практиці. Переваги такого винаходу важко переоцінити. Багато людей з проблемами зору позбавлені будь-якого дискомфортного відчуття через це. На сайті linza.com.ua можна придбати контактні лінзи. Але їх також потрібно вміти вибирати.

Як вибрати контактні лінзи для очей?

Перш ніж купувати контактні лінзи, необхідно обов'язково проконсультуватися з окулістом. Він визначить стан вашого зору і які лінзи вам саме потрібні. У перший час лінзи краще носити не довше 2-3 годин в день.

Є контактні лінзи з захистом від ультрафіолетового світла. На їх упаковці намальовано сонечко. Також варто обов'язково перевірити термін придатності контактних лінз.

Є два основних їх види:

  1. М'які.
  2. Жорсткі.

Також на пачці з лінзами є певні буквені позначення, які пояснюються наступним чином:

  1. ВС - це рівень базового радіусу кривизни.
  2. D - це діоптрії.
  3. DIA - це діаметр самої лінзи.

Також є класифікація лінз щодо складу води в них. Так, є варіанти з низьким (до 38%), середнім (до 55%) і високим (від 66%) рівнем вмісту води.

Важливою відмінністю всіх контактних лінз є допустимий термін їх носіння. Є одноденні, двотижневі, місячні і квартальні лінзи. Також є варіанти, які можна носити протягом року. Найбільш гігієнічними вважаються одноденні лінзи.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також