Потрапити через Угорщину до інших європейських країн стало практично нереально

10
3

Міністерство національного розвитку Угорщини схвалило рішення залізничної компанії MAV призупинити роботу всіх міжнародних потягів з Будапешту до Західної Європі. Про це повідомила представник перевізника Ілона Давід.

Угорська державна залізниця призупинила рух потягів через переповненість та для того, аби запобігти небезпечним випадкам на транспорті. Основна причина негараздів - навала мігрантів з країн Азії та Африки, які мають намір продовжити свою подорож через Будапешт у бік Австрії та Німеччини.

За словами Ілони Давід, були зафіксовані масові порушення. Серед них - масові перепродажі спекулянтами за набагато вищими цінами для мігрантів відносно дешевих (29 євро) квитків до Мюнхена.

Це нібито і призвело до того, аби закрити центральний залізничний вокал та станцію Келеті в Будапешті у вівторок вранці.

Наразі йдеться про повернення грошей за куплені квитки. MAV вирішив, що гроші за квитки вартістю менше 40 євро будуть відразу повертатися готівкою. Для більш дорогих квитків - процедура окрема. На запитання журналістів, чому у касах продавали квитки на міжнародні рейси людям без відповідних документів, відповили, що залізниця не повинна за цим слідкувати.

Також було заявлено, що поліція не застосовувала силу проти мігрантів, жодного з них не було заарештовано, ніхто не був поранений.

Натомість стало відомо, що угорська поліція в місті Бічке за 40 км від Будапешта зупинила потяг з мігрантами, який прямував до міста Шопрон на кордоні з Австрією. Про це повідомляє угорське видання HVG.hu.

Поліція наказала біженцям покинути вагони, однак люди чіплялися руками за вікнами і кричали "No camp! No camp! (Не хочемо до табору!)". Частина мігрантів на знак протесту лягла на колії, інші намагалися знову потрапити до поїзда. Інші взагалі кинулися втікати, щоб не потрапити до міграційного табору.

Також стало відомо, що потяги, які прямують до Будапешта з Словаччини та Чехії, спинятимуть у прикордонному угорському місті Шоб. Потяги з боку Польші також не досягають Угорщини.

За даними міжнародних перевізників, їх угорські колеги зобов'язалися забезпечити пасажирів альтернативними шляхами (місцева залізниця, автобусний транспорт)  руху до Будапешта. Таке рішення пов'язане з величезним потоком мігрантів з Сирії.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 3 вересня в Брюсселі заявив, що Угорщина робить все від неї залежне для захисту зовнішніх кордонів ЄС і готує пакет заходів, які мають допомогти боротися з навалою мігрантів. "З 15 вересня і Угощина, і Європа житимуть в умовах нової ситуації", - сказав Орбан.

Віктор Орбан звинуватив Європу у провалі міграційної політики і попередив про можливість "вибуху" по всьому ЄС. На його думку, "угорці і всі європейці налякані, бо європейські лідери не контролюють ситуацію".

"Безвідповідальність кожного європейського політика привела до того, що мігранти в сподіванні кращого життя кидають все і ризикуючи життями їдуть до Європи", - заявив Орбан.

За його словами, питання в необхідності жорсткого контролю на кордоні зовнішніх кордонів ЄС.

Читайте також: Через Угорщину до Австрії та Німеччини більше вільно не проїхати - на кордоні черга понад 30 км (ФОТО)

Mukachevo.net

Коментарі

С
співчуття

це звичайно біда і сигнал Європі, про перегляд міжнародних угод щодо мігрантів і з сходу.Люди втікають від біди, війни, суми, покидають усе нажите зметою врятувати свої життя від війни.ми українці самі не впвнені в завтрашньому дні при такій ситуації в зоні АТО і при негарантованому завтра.

ДВ
до ветеран, убд

полностью согласен с тобой!!!

ВУ
ветеран, убд

Ця чорнота вже за@бала всіх,хуже циган!Нетреба їм ні візи, ні паспорти,як саранча лізуть у Європу, бо там добре жити,нормально ні?А нам українцям,етнічним мадярам треба і мати корні. і знати венгерський язик,щоб попасти у Європу!А потім начнуть свої права качати,або почнуться теракти!

Читайте також