У лютому цього року були оновлені умови накладання штрафних санкцій на підприємців і посадових осіб конкретних типів будівель — в тому числі і на тих, хто з незрозумілих причин немає зареєстрованої пожежної декларації, хоча володіє підприємством, яке входить в список обов'язкових до декларування об'єктів нерухомості.
Згідно з проєктом про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж, в статті 175-2 — проведення господарської діяльності без пожежної декларації — основні зміни торкнулися розміру штрафу. Тепер підприємці та посадові особи за відсутність пожежної декларації повинні заплатити штраф від 1700 гривень до 5100.
Уникнути штрафних санкцій можна тільки одним способом — реєстрацією відповідного документа. Дізнайтесь більше про оформлення пожежної декларації!
Що потрібно мати для реєстрації пожежної декларації
Організація цієї процедури можлива за наявністю такого пакету документів:
- свідоцтво, що підтверджує ваше право на власність об'єкта нерухомості;
- техпаспорт підприємства;
- дозвіл на здійснення первинного інструктажу з пожежної безпеки для співробітників;
- договір на обслуговування систем протипожежного захисту приміщення;
- акт прихованих робіт на об'єкті нерухомості;
- документацію щодо первинних засобів пожежогасіння на підприємстві.
Якщо один з документів відсутній, необхідно подбати про його негайне оформлення.
Як проходить реєстрація пожежної декларації
Сьогодні подати документи на реєстрацію декларації можна кількома способами:
- в паперовій формі;
- в електронній формі.
Зареєстрований документ ви можете отримати через десять днів після подачі. За цей час органи пожежного нагляду перевірять правильність заповнення пожежної декларації та офіційно зареєструють її. Ви можете не отримати сповіщення про реєстрацію документа. Але це не вказує на те, що він не був зареєстрований в системі. Навпаки — документ був зареєстрований автоматично.
Важливо! Декларація з пожежної безпеки складається у двох примірниках, один з яких залишається в державній службі, а інший ви отримуєте особисто на руки.
Переоформлювати документ з часом не потрібно, оскільки він не має терміну придатності й може використовуватися власником об'єкта нерухомості на постійній основі.
Саме тому варто витратити трохи зусиль та часу на законне декларування, адже ця одноразова процедура захистить вас від штрафів, а вашу будівлю — від вогню.
Джерело: perun.ua