
отримав фільм Закарпатської ОДТРК про Карпатську Україну
Премію імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2009 року присудили нашій обласній державній телерадіокомпанії
«Тиса-1».
Цю відзнаку телекомпанія отримає наприкінці грудня за фільм «Гіркота солодкої землі», присвячений 70-річчю Карпатської України. Над його створенням працював авторський колектив: Дмитро Кешеля, Мелінда Янкович, Олександра Талабіра, Наталія Штефуца та інші. Фільм створено за підтримки управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації. У березні цього року автор сценарію та керівник проекту Дмитро Кешеля був удостоєний обласної премії за краще висвітлення теми Карпатської України.
«Гіркота солодкої землі» – художньо-документальний відеофільм, присвячений світлій пам’яті президента Карпатської України Августина Волошина та відомих і безіменних героїв-патріотів, які віддали своє життя за вільну Україну на Красному полі під Хустом.
«По-перше, авторський колектив звернувся до теми, яку досі майже ніхто не порушував, а по-друге, втілив цю тему на екрані на досить високому професійному рівні, незважаючи на те, що обласні ОДТРК у порівнянні з загальнонаціональними мовниками мають гірші фінансові та технічні можливості», – відзначають представники Комітету з премії імені В'ячеслава Чорновола.
Рішення про номінантів Комітет з премії імені В'ячеслава Чорновола ухвалив 20 жовтня. Загалом на розгляд надійшло 29 творів. Зокрема, члени комітету з премії відзначили серію нарисів про історію і сьогодення сіл Вінницької області (газета «Гайсинський вісник») та науково-публіцистичний фільм «Дорога В'ячеслава Чорновола» Національної телекомпанії України.
Довідково: Премія імені В'ячеслава Чорновола заснована Кабінетом Міністрів України 2003 року і становить 2 тисячі гривень. Премія присуджується за нові оригінальні публіцистичні твори у галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.
З метою заохочення авторів публіцистичних творів, підвищення статусу Премії Уряд ухвалив рішення про збільшення грошової частини премії з 2-ох до 5-ти тисяч. Отже, починаючи з 2010 року, лауреати Премії отримуватимуть грошову винагороду у сумі 5 тисяч грн., повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.