Про те, що екран розумного годинника Apple дряпається мало не від повітря, знає кожен власник. Тому в першу чергу будь-який досвідчений користувач електроніки, що носиться, купує протектор для свого аксесуара.
Але замість того, щоб вибрати захисну плівку, покупці віддають перевагу склам. Експерти Stylus розповідають, чому плівка на Apple Watch нічим не гірша, а в деяких моментах навіть краще за скло.
Плівка на Apple Watch: розуміємося на поширених міфах
Якщо почитати відгуки на сайтах та думки на форумах, стикаєшся з безліччю помилок щодо захисних плівок.
Розглянемо найпопулярніші з них:
Плівка не закриває весь екран через його заокруглену форму. Дійсно, кілька років тому було багато дешевих плівок для Apple Watch, які захищали лише пласку частину дисплея. Але виробники вигадали, як мінімум, два методи виправити цей недолік. Перший — захист 360. Протектор складається із двох частин і захищає годинник з усіх боків, включаючи закруглення на дисплеї. Другий – 3D-плівка. Те саме, що й 3D-скло, плівка повністю перекриває рамки вигнутого екрану.
Плівка сильніше збирає подряпини та не може захистити екран від них. На цю претензію є проста відповідь – гідрогелева плівка. Це відносно новий вид протекторів для скла, він складається з матеріалу, що утримує вологу. Головна перевага такої плівки – регенерація. Дрібні подряпини, які одержує плівка протягом дня, відновлюються за ніч. А щоб прискорити процес, можна кілька секунд відправити гідрогель під фен. Скло, очевидно, не може похвалитися такими властивостями. До речі, гідрогелева плівка також покриває всі вигини дисплея.
Плівка на Apple Watch спотворює кольори та робить зображення недостатньо деталізованим. Через те, що товщина плівки не перевищує 0.3 мм, вона фізично не може мати таких оптичних властивостей. На відміну від скла, яке часто переливається "райдугою" або має видиму сітку тача. Можливо, користувачам з негативним досвідом потрапили матові плівки, які розроблені для поглинання сонячних відблисків. Але це швидше було перевагою плівки, ніж недоліком.
Чим плівка на Apple Watch краще за скло
Тепер, коли ми розібралися з головними міфами, поглянемо на причини вибрати плівку на Apple Watch замість скла:
- невелика товщина, завдяки цьому протектор практично непомітний, він не змінює зовнішній вигляд годинника, не робить аксесуар громіздким;
- низька вартість, можна змінювати плівку частіше, ніж скло при тому ж бюджеті;
- плівка не тріскається і не кришиться через перепади температур, гнучка структура виключає таку ймовірність;
- просте видалення бульбашок, ворсу та інших дрібних частинок.
На що звернути увагу при покупці плівки на Apple Watch
Перше, на чому ґрунтується вибір – розмір. Розумний годинник випускає в декількох модифікаціях: 38, 40, 41, 42, 44, 45 і 49 мм. Важливо, щоб протектор був сумісний саме з вашою моделлю пристрою. Друге – наявність олеофобного нанесення. Покриття захищає плівку від розводів бруду, завдяки цьому залишається менше відбитків, а палець легко ковзає поверхнею.
Ще одна важлива опція – комплект постачання. Якщо планується самостійне встановлення плівки, допоміжні інструменти в комплектації будуть не зайвими. І останнє — тип плівки. Найбільш поширений глянсовий варіант. Вони відмінно передають кольори, але важливо переконатися, що на такій плівці є покриття антивідблиску. Інакше під прямими променями сонця читання дисплея значно важко. Другий тип – матовий. Така плівка майже не бликує на сонці, але кольори дисплея Apple Watch будуть тьмянішими.