Президент Угорщини підписав скандальні зміни до закону про вищу освіту

4
2

Про це інформують в понеділок ввечері усі угорські видання.

Президент Угорщини Янош Адер зауважив, що вивчив зміни до закону про вищу освіту та не побачив у них нічого антиконституційного, а також чогось такого, щоб суперечило європейським стандартам та міжнародним зобов’язанням Угорщини. Відтак, підписав проголосований парламентом 4 квітня законопроект та доручив його опублікувати.

Зміни до закону про вищу освіту в Угорщині ініціював міністр людських ресурсів Золтан Балог. На тлі суспільних протестів у відповідь позицію урядовця підтримала уся правляча більшість на чолі з прем’єром Віктором Орбаном. Більше того, у заявах політиків навіть не приховувалося, що зміни законодавства стосуються вишів із закордонним корінням та фінансування, тобто саме діяльності Центральноєвропейського університету, який заснував американський мільярдер Джордж Сорос.

Нагадаємо, що останні 2 тижні в Будапешті пройшли доволі масові протести проти згаданих змін до закону про вищу освіту. Під час протестів останньої неділі мітингувальники закликали президента Адера відправили законопроект на доопрацювання у парламент або в Конституційний суд.

Зауважимо, що наразі в Угорщині діє 28 університетів, а Центральноєвропейський функціонує в країні уже 25 років.

Коментарі

Н
Нусеру

Слід додати, що соросівці організовують по всіх країнах розсадники 5 колон у вигляді грантових ЗМІ, навчальних закладів, громадських організацій, партій тощо, які за командою "фас!" влаштовують "революції".

Н
Нусер

Нічого екстраординарного не відбулося, просто Орбан по отримав з адміністраціі США добро. Для Угорщини це позитив, необхідно Сороса зачищати звідусіль і з України також. Сорос розсадник корупції , фінансових афер,внаслідок його дій народ завжди стає бідним , приклад Україна .

Читайте також