
презентували ілюстроване дослідження `Бойові мечі з музейного зібрання Ужгородського замку`
Інтерес до давньої зброї поволі зростає в Україні. А на Заході меч давно перестав бути іржавим артефактом минулого. Він став ужитковим предметом, допомагає при вивченні давніх бойових мистецтв і використовується у показових боях, - так вважає автор ілюстрованого дослідження «Бойові мечі з музейного зібрання Ужгородського замку» Володимир Гуцул. Презентація видання, здійсненого в межах історико-реконструкційного проекту «Лицарські гукани» відбулося в Ужгородському прес-клубі. Про це 26 березня повідомив ЗІК.
Володимир Гуцул, історик, аспірант Києво-Могилянської академії каже, що зброєзнавство є науковою дисципліною із понад 150-літньою історією. У радянській історіографії ця тема не користувалася популярністю. Разом з тим матеріалу для подібних досліджень накопичилося чимало, тож слід, вважає автор, очікувати якісного прориву у цій сфері у найближчий час. «Книжка написана на локальному матеріалі, але він досить легко вписується в європейський контекст. Оскільки мілітарні технології не мали ні етнічних, ні політичних кордонів», - розповів ужгородський історик.
Книга Володимира Гуцула стала пілотним проектом у цьому напрямку. Тут детально описано півтораручний, дворучний і кавалерійський меч (бастард), які зберігаються у фондах Ужгородського замку.
«Давня зброя має стиль, смак та беззаперечну харизму. В українських музеях назбиралося багато предметів, котрі чекають на своїх дослідників. Тому я сподіваюся, що ця книжка започаткує собою серію подібних видань», - переконаний Володимир Гуцул.