
Килимове покриття, виготовлене з будь-якого високоякісного матеріалу, має властивість забруднюватися. Щоб підтримувати належний зовнішній вигляд виробів та дотримуватися гігієнічно-санітарних норм, слід регулярно чистити килими.
Якщо досвіду самостійного прання килимів у вас немає, доцільно звернутися до професіоналів клінінгових компаній. Послуги подібних послуг користуються чималим попитом серед споживачів, що обумовлено низкою переваг роботи фахівців цієї галузі.
Навіщо замовляти хімчистку килимів
Навіть якщо візуально здається, що килим чистий, у його волокнах присутнє дрібне сміття, яке необхідно регулярно утилізувати. Також слід враховувати довжину ворсу килимового покриття. Чим він більший, тим глибше осідає пил, у якому розвиваються мікроби та пилові кліщі.
Домашній побутовий пилосос та ручне чищення не завжди здатні забезпечити якісний результат. Щоб досягти поставленої мети, клінери використовують професійну прибиральну техніку та екологічно чисті миючі засоби. Фахівці радять проводити генеральну хімчистку килимів будинку не рідше ніж раз на три місяці. Залежно від умов експлуатації та ступеня забрудненості виробів процедуру слід виконувати частіше.
Коли килимові покриття потребують хімчистки
Щоб визначити частоту збирання килима, слід враховувати такі фактори:
- Зовнішній вигляд. Чищення килимового покриття необхідне обов'язково, якщо ви бачите явні плями, засміченість і візуальні зміни поверхні матеріалу.
- Періодичність. Якщо килим не піддавався мийці більш ніж півроку, важливо приділити належну увагу його чистоті.
- Наявність дітей та тварин у квартирі. Там, де є малюки та домашні вихованці, прибирання квартири та хімчистка килимів мають проводитися якнайчастіше. Якщо у вас є можливість, робити це можна навіть раз на місяць, але не рідше ніж раз на 3 місяці.
Переваги виїзної хімчистки
Якщо ви сумніваєтеся, чи варто викликати професійних клінерів для хімчистки килимів вдома,ознайомтесь з основними плюсами роботи сервісу:
- Економія часу на перевезення виробів
- Професіоналізм та відповідальність виконавців
- Якісне усунення стійких плям і неприємних
- запах у відповідність до типу покриттів
- Застосування спеціалізованої техніки та екохімії
- Виконання поставлених завдань у найкоротші терміни
- Доступні ціни на послуги
Як здійснюється чищення килимів на дому
Після того як ви оформили виїзд бригади, попередньо погодивши час та перелік процедур, майстри прибувають на об'єкт та виконують наступні завдання:
- Вакуумне чищення пилососом. Цей процес дозволяє прибрати сміття, пил, шерсть, а також специфічні види плям та забруднень.
- Вибір засобів для очищення стійких слідів бруду. Для цього професіонали застосовують засоби для виведення плям, у складі яких присутні тільки безпечні компоненти.
- Застосування професійної техніки. Для хімчистки важкодоступних місць застосовуються миючі пилососи та ефективний прибиральний інвентар, що забезпечує якісний результат.
- Миття килима від засобів для прання. Після завершення процедури клінери очищають виріб від залишків хімії за допомогою чистої води під тиском миючого пилососа.
- Кондиціювання матеріалу з метою позбавлення від статичного ефекту та надання килимовому покриттю свіжості.
- Вишневе. Найчастіше оптимальною є природне сушіння килима. Однак за відсутності можливості забезпечити належне провітрювання, краще задіяти фен, щоб усунути основну концентрацію вологи.
Особливості догляду зарізними видами килимів
Залежно від типу матеріалу, чищення килима передбачає різні способи обробки миючими засобами.
Килими з вовни чистяться найскладніше. Враховуючи щільність вовняних волокон, полотно швидко вбирає пил та бруд. Однак усувати їх за допомогою води дуже небажано, оскільки при висиханні усадка килима відбувається нерівномірно. Для вирішення проблеми клінери використовують спеціальні склади, що відштовхують забруднення.
Шовкові вироби дуже вразливі до традиційних рідких миючих засобів, оскільки бояться вологи. Також погано переносять вплив води віскозні килими. Щоб не пошкодити структуру волокон і зберегти привабливий вигляд килима, клінери застосовують суху обробку поверхні спеціальними порошковими складами. Порошок наносять на поверхню та залишають на кілька годин. Через цей час він вбирає частинки бруду і пилу, а потім видаляється професійним пилососом.
Формування цін на виїзну хімчистку
Щоб дізнатися точну ціну роботи, доцільно заздалегідь викликати майстра для оцінки виробів. Також ви можете ознайомитися з прайсом розцінок у каталозі обраноїкомпанії. Вартість послуги варіюється в залежності від:
- Кількості та розміру покриттів
- Типу матеріалу (синтетика, натуральна шерсть)
- Стійкості забруднень
- Кількості миючих засобів
Ціни на хімчистку килимів:
Тип покриття/Ціна за 1 кв.м | Від 1 до 50 кв.м | Від 50-100 кв.м |
Ковролін | Від 40 грн | Від 35 грн |
Синтетичний килим | Від 50 грн | Від 40 грн |
Вовняний килим | Від 60 грн | Від 50 грн |
*Якщо вас цікавить послуга чищення килимів загальною площею понад 100 кв.м (в офісних та комерційних приміщеннях), вартість роботи клінерів обмовляється індивідуально.
Як оформити замовлення
Для оформлення заявки необхідно:
- Зв'язатися з менеджерами обраної клінінгової служби
- Обговорити деталі та погодити час приїзду майстрів
- При необхідності викликати старшого бригадира для попередньої оцінки виробів
- Чекати на прибуття фахівців, а після виконання поставлених завдань прийняти та оплатити роботу.
Для підтримання належної чистоти в будинку важливо проводити регулярне збирання всіх поверхонь. Хімчистку підлогових килимових покриттів краще довіряти професіоналам, що підтверджено позитивними відгуками споживачів щодо співпраці з клінінговими службами.