Промисловість Закарпаття в занепаді

13
0

Доля трьох потужних підприємств області - Дубівського вертолітного заводу, Турбогазу та Механічного заводу - залишається невизаченою.

"Доля Турбогазу значною мірою залежить від покращення співпраці між українським Нафтогазом та російськими газовими компаніями. Для підвищення рівня прокачки блакитного палива в газопроводах необхідні турбіни, які раніше успішно випускав наш Турбогаз, - зазначив керівник Закарпатської ОДА Олександр Ледида сьогодні на прес-конференції. - Знаю, що в Російській Федерації також є подібне підприємство. З перших домовленостей між урядами України та Росії важко судити, наскільки наше підприємство буде конкурентоспроможним. Відзначу, що обласна влада надала свої пропозиції Кабміну щодо залучення Турбогазу до відповідних міжурядових програм".

Щодо Механічного заводу, то О.Ледида нагадав, що у 2003 році йшла мова про залучення цього підприємства до будівництва залізничних вагонів. "Наразі важко спрогнозувати, скільки цьогоріч держава виділить коштів Укрзалізниці на закупівлю таких м’яких вагонів. Але, однозначно, перспективи у заводу є", - запевник губернатор.

За його словами, значно складніша ситуація на Дубівському вертолітному заводі: "Прикро визнавати, але 70% цього заводу вже передано на металобрухт. Коли три роки тому призначали директора підприємства, то говорилося, що будуть залучені інвестиції. Нині ми направили туди відповідні служби, аби перешкодити вивозу обладнання на металобрухт. Водночас, я далекий від думки про те, що на залишках обладнання 30 - 40-річної давнини нині можна випускати конкурентоспроможний продукт. Але питання потребує вирішення, адже ми повинні думати про зайнятість населення району".

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також