Протягом одного дня в ужгородки двічі побували злодії

19
0

Останнім часом на Закарпатті почастішали квартирні крадіжки. Справжньою проблемою стали вони для обласного центру. Отож начальник Ужгородського міського управління міліції Іван Цьока акцентував увагу підлеглих, насамперед, на виявленні та затриманні осіб, котрі «спеціалізуються» саме на таких злочинах. Особливі вказівки отримали правоохоронці патрульної служби.

І ось, післяобідньої пори у неділю в чергову частину Ужгородського міського управління ГУМВС  звернулася із заявою місцева  56-річна жителька. Жінка розповіла, що хтось викрав з підсобного  приміщення її  дворогосподарства чавунні каналізаційні труби і раковину, а також  чоловічу куртку.  Оперативний черговий швидко передав орієнтування нарядам патрульної служби, котрі  були  на маршрутах. Не розкриватиму таємниць оперативно-пошукової кухні, лише зауважу, що   за скоєння злочину  правоохоронці «вирахували» і  затримали по гарячих слідах  36-річного Олександра, жителя з  смт Середнє Ужгородського району,  та 39-річного  Володимира з обласного центру.  Речові докази у них вилучили. Зловмисники зізналися у скоєному.

Та згодом з’ясувалося, що помешкання  згаданої ужгородки наче магнітом притягувало злодюг. Не встигли міліціонери затримати цей кримінальний «тандем», як  з дворогосподарства  згаданої  пані  загадково зникла 4-метрова алюмінієва драбина вартістю тисячу гривень. І знову наряди отримали відповідне орієнтування. Невдовзі працівники патрульної служби затримали 37-річного Анатолія. Крадену драбину також вилучили.

До слова, всі крадії вже мали проблеми із законом. Виправдовуючись, вони нарікали на відсутність роботи, тяжке життя. Тому, мовляв, пішли щось цупити,  аби продати і купити продукти... До речі,  один із затриманих  перебував  в розшуку за скоєння злочинів. Вирішується  питання про порушення кримінальної справи.

З цього приводу працівники міліції вкотре нагадують громадянам: необхідно належним чином подбати про свої помешкання, аби не стати жертвою крадіїв.

Головні засоби захисту  майна --  це надійна система замикання та пильність. Захист квартири повинен бути багаторубежевим. Розпочинається він з того, що ви  маєте   наглядати за квартирою сусіда під час його відсутності, а він – за вашою. У випадку, коли побачите незнайому людину, яка безпричинно тиняється у під’їзді вашого будинку або просто викликає підозру, відразу зателефонуйте на 102.

Завжди і при будь-яких обставинах зачиняйте  двері. Як показує досвід, більшість зловмисників проникає в помешкання  саме через недостатньо захищені двері. Сьогодні використовується система повного металозахисту вхідних дверей. Чудовим доповненням до нього може стати  електромеханічний замок. Спеціалісти радять врізати такі замки поряд із звичайним замком: нехай злодії спочатку попотіють з відмичкою, а вже потім зрозуміють, що двері у вас з секретом.

Наступний рубіж – блокування загальних коридорів, які ведуть від ліфта до квартири. Двері такого  передпокою  можна обладнати ще й домофоном. Дуже важливий і так званий „глазок” у дверях, але є й інші варіанти. Мова йде про кодові замки, які можна встановити в дверях вашого під’їзду. Це буде третій рубіж. Сьогодні більшість мешканців будинків використовує такий варіант захисту під’їзду, як чергування самих  мешканців або вахтера. Найкращі сторожі – пенсіонери, які постійно перебувають вдома.

Тим, хто бажає  встановити центральну охоронну сигналізацію,  пропонуємо звернутися в підрозділи Державної служби охорони. Ефективність таких сигналізацій доведена неодноразово:  у  всіх випадках спроба обікрасти квартиру, що знаходилася під централізованою охороною, закінчувалася затриманням злодія на місці.

Не варто забувати й про інших сторожів, зокрема, про собаку, який здавна був другом людини.  Звісно, тварину на тривалий період залишити без нагляду не можна. На час вашої відпустки її успішно замінить „електронний” пес: імітатор гавкання  вмикається, як тільки хтось наблизиться до вашого помешкання.

Словом, бар’єри на дорозі злодія треба нарощувати на трьох етапах: при вході в під’їзд, на спільному сходовому майданчику  та біля вхідних дверей. Дуже важливо захищати вікна та балкони, через які без особливих труднощів може пролізти злодій. Особливо полюбляють проникати зловмисники  у квартири на перших трьох поверхах, тому радимо захищати балкони та лоджії декоративними решітками.

До речі, злодій ніколи не полізе у квартиру чи будинок навмання. Спочатку він обов’язково переконається, що господарів немає вдома. Аби  збити його з пантелику, створіть видимість вашої присутності. Зловмисники  „вираховують” порожню квартиру  за своєрідним  «маячком» -- папірцем, залишеним у дверях, або за  кореспонденцією у поштовому ящику:  якщо її багато,  отже,  нікого немає вдома. Є й інші варіанти перевірки: чи вмикається ввечері світло в квартирі, чи відкриваються штори. Злодії і каменюку жбурнути можуть у вікно. Якщо господарі наступного дня не засклили розбиту шибку, вночі пробиратимуться в квартиру.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також