У зв’язку з публікаціями у ЗМІ інформації про те, що «14 афганських біженців, які просили притулку в Україні, були побиті співробітниками прикордонних військ країни», зокрема заяви прес-секретаря регіонального представництва ООН у справах біженців на території України, Білорусії й Молдови (УВКБ ООН) в Україні Максима Буткевича, Державна прикордонна служба України заявляє наступне.
Відповідно до рішення окружного адміністративного суду Закарпатської області Державна прикордонна служба організовувала примусове видворення групи громадян Афганістану, затриманих у вересні 2010 року на ділянці Чопського та Мукачівського прикордонних загонів (україно-словацька ділянка державного кордону), за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 204-1 Адмінкодексу України (незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону).
Дані громадяни (14 осіб) не мають статусу біженця. До органів Державної прикордонної служби, а також до Прикордонної охорони Словаччини (7 з них було затримано словацькими прикордонниками по інформації Держприкордонслужби України), із заявою про надання цього статусу вони не зверталися.
Під час перебування у державному пункті тримання МВС «Журавичі», куди згідно з чинним законодавством були передані незаконні мігранти, 10 з них протягом лютого 2011 року зверталися до міграційної служби у Волинській області із заявами про набуття статусу біженця, однак отримали відмову, яку оскаржено не було.
Відповідно до чинного законодавства України після отримання результатів ідентифікації та свідоцтв про повернення від Посольства Афганістану в Україні було організовано примусове видворення даної групи громадян Афганістану через пункт пропуску «Бориспіль». Однак під час видворення іноземці в агресивній та провокативній формі перешкоджали процедурі видворення, чим вчинили правопорушення, передбачене статтею 185-10 КУпАП «Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону». У межах чинного законодавства співробітники Державної прикордонної служби України вжили вичерпних заходів, в тому числі й примусового впливу щодо встановлення порядку.