Польщі, Угорщини і Словаччини
Державна прикордонна служба України проінформувала Міністерство закордонних справ про труднощі для українців на кордоні через приєднання країн-сусідів (Польщі, Угорщини і Словаччини) до Шенгенської зони.
Голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин повідомив, що Державна прикордонна служба направила в МЗС доповідь про пропускні операції на українсько-польському, українсько-словацькому і українсько-румунському кордоні"На жаль, ці операції не сприяють руху українських громадян і транспорту на даних ділянках кордону", сказав Литвин.Він підкреслив, що українська сторона повинна відкрито говорити про існуючі обмеження для українців, про повільну роботу контрольних служб цих країн, про великі черги тощо.
Водночас, він підкреслив, що прикордонних проблем на цих ділянках не існує, оскільки більше труднощів - в митній сфері.
Крім того, Литвин нагадав, що угода про малий прикордонний рух на сьогодні підписана тільки між Україною і Угорщиною, проте ще не ратифікована парламентами.
6 грудня у зв`язку зі вступом до Шенгенської зони Польща ввела нові вимоги до наявності грошей для іноземців, що в`їжджають в країну. З 2008 року шенгенські візи коштуватимуть 35 євро.
Президент Польщі Лех Качиньський заявив про те, що Польща зробить все, щоб українці скористалися перевагами Шенгенської зони.
Раніше міністр закордонних справ Польщі Ганна Фотіга повідомила, що Польща не блокуватиме в`їзд українців на свою територію після вступу до Шенгенської зони.
У свою чергу Посол України в Угорщині заявив про те, що приблизно 700 тисяч українців, які проживають в Закарпатській області, зможуть відвідувати Угорщину без віз, незважаючи на те, що з 21 грудня ця країна стане членом Шенгенської угоди.
--------------------------------------------------------------------------------
29 листопада Рада міністрів Європейського Союзу схвалила угоди УКРАЇНА-ЄС про спрощення візового режиму і про реадмісію.