Притулок-привид вже 8 років приймає незаконних мігрантів

5
0

Більше півроку він юридично не існує

Більше півроку прикордонники утримують незаконних мігрантів у притулку, який юридично не існує. Обласна влада вимагає негайного закриття табору для нелегалів, але заклад не зачинятимуть.



Притулок для нелегалів відкрили у Павшино, що у Закарпатській області, в 2001 році на базі колишнього військового гуртожитку. Відтоді будівля – химера, на папері її не існує, та тримати нелегальних мігрантів в Україні більше не було де.



За 8 років існування лише нарікання – закарпатцям не подобається, що такий притулок буквально за 20 кілометрів від кордону, а нелегалам - умови проживання.



У будівлі, розрахованій на 200 осіб, прикордонники утримували часом до півтисячі іноземних утікачів. Незважаючи на це, нелегали категорично відмовляються переїжджати з Павшино на схід.



Мухамед, Пакистан: «Они ничего не хотят. Тут лучше, там никто не знает там, как, они не хотят».



У нововідкритий притулок на Чернігівщині нелегалів із Павшино ще не відправляли. Прикордонники кажуть, процедура переміщення мігрантів не проста.



Андрій Довганюк, заступник начальника відділу по роботі з іноземцями: «Єдиною підставою для поміщення такої категорії іноземців до таких пунктів це є рішення або, точніше, постанова суду про затримання й примусове видворення іноземців за межі території України».



Поки Мукачівський суд не виніс постанову по жодному з нелегалів. Та якщо й вивозитимуть мігрантів із Павшино, прикордонники притулок не закриють, просто терміни перебування скоротять із півроку до десяти діб.



Андрій Довганюк, заступник начальника відділу по роботі з іноземцями: «Державна прикордонна служба України повинна десь тримати цих порушників до десяти діб, тому, я думаю, поки що цей пункт буде існувати».



Олег Гаваші, голова Закарпатської ОДА: «І обласною адміністрацією, і обласною радою, депутатським корпусом робилось все для того, щоб цей табір винести за межі Закарпатської області».



Серед аргументів влади для закриття Павшино є й такі: притулок розташований поряд із хімічним заводом й, головно, близько кордону з Євросоюзом.



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також