Приводні ремені: види та особливості заміни

155
0

Для того щоб двигун та коробка перемикання передач в автомобілі працювали злагоджено, потрібна своєчасна перевірка та заміна приводних ременів.

Особливо це буде важливо у тих випадках, коли двигун часто працює в умовах підвищеного навантаження. Привідні ремені https://vbelts.com.ua/privodnye-remni/ потрібно міняти не тільки за потребою, коли вже є значне пошкодження або розрив, але й при виявленні ознак зносу ? це вже більш короткий термін.

Для заміни потрібно використовувати тільки оригінальні ремені ? ці деталі мають відповідати типу та розміру, передбаченими виробником автомобілів.

Які існують види приводних ременів?

Головна класифікація ділить приводні ремені на зубчасті та клинові. Зубчасті деталі використовують для виключної синхронізації шківів. Зубці міцно зціплюють ремінь з ними, тим самим регулюючи оберти для усіх шківів. Клинові ж ремені більше встановлюються як допоміжні конструкції ? наприклад, у привод гідропідсилювача керма.

Клинові, у свою чергу, можуть бути пласкими або струмковими. І якщо струмкові ще можна знайти у дуже старих автівках, де вони використовувались на приводи допоміжних вузлів, пласкі досить часто використовуються у сучасності. Їх ставлять для одночасного приводу кількох агрегатів.

Якщо прийшов час міняти цю деталь, при виборі нової потрібно знати наступну інформацію:

  • модель автомобіля;
  • тип та об’єм двигуна, його код;
  • призначення ременя (основний чи допоміжний).

Для різних деталей використовуються різні ремені ? вони можуть відрізнятися не тільки за конструкцією, а й навіть за матеріалом.

Коли потрібно міняти ремені?

Потреба у заміні цього компоненту може виникнути, коли привод працює на великій швидкості. Вібрації, висока температура, тертя ? усі ці фактори зношують ремінь та інші компоненти, тож перевірка їх стану потрібна регулярна.

Знос можна побачити за стертими виступами на робочій поверхні, стертими зубцями у випадку із зубчастими ременями, а також за тріщинами. Це можна визначити як візуально, так і на слух: якщо чутно характерний свист при подачі високої напруги на ремінь, або якщо виникає дуже сильна вібрація при роботі двигуна, ремінь потрібно як мінімум перевірити.

Самостійна заміна цього компоненту можлива тільки у тому випадку, якщо в вас вже є досвід роботи з приводними ременями. Якщо цього немає, кращим варіантом буде звернутися до спеціалістів ? вони знають, як правильно підібрати ремінь, як правильно провести його монтаж та який комплект інструментів для цього потрібен.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також