Так називається біобібліографічний покажчик, який виданий Закарпатською обласною бібліотекою для дітей та юнацтва
Так називається біобібліографічний покажчик, який виданий Закарпатською обласною бібліотекою для дітей та юнацтва у видавництві „Ліра”. Укладачі даного видання Вудмаска Т. М., Горкій О. М., редактор Фролова А. О., відповідальна за випуск Чіка В. Д.. У покажчику використані матеріали Висіцької Т., Малик Г., Хланти І., Жупанина С. та Баяновської М..
У вступі покажчика відмічено, що письменники Закарпаття стали продовжувачами давніх традицій Тараса Шевченка, Івана Франка, Михайла Коцюбинського, Лесі Українки, Олеся Гончара, Павла Загребельного, Максима Рильського, Павла Тичини та інших корифеїв різних літературних жанрів.
У біобібліографічному покажчику вміщено довідки про життя і творчість двадцяти письменників Закарпаття. Бібліотечні працівники вбачають свою мету у розширенні кола читачів, поглибленні читацьких інтересів, формуванні естетичних смаків. І якраз покажчик „Письменники Закарпаття – дітям” допоможе маленьким читачам, школярам та дорослим познайомитись із майстрами слова, що пишуть для дітей.
Починається покажчик із творчості поета Володимира Ладижця. Він став одним з провідних письменників, які творили для дітей та юнацтва, першим на Закарпатті лауреатом премії ім. Лесі Українки. Твори В. Ладижця становлять солідну частку золотого фонду української літератури. Читаючи його твори, діти та дорослі відчувають, як поет любив Україну, її чарівну природу, веселих життєрадісних і допитливих дітей. З поезії Володимира Ладижця діти пізнають все, чим славиться наш народ: його барвисту мову, музику, його душу.
У літературному доробку Степана Жупанина (лауреата премії ім. Лесі Українки) є тридцять поетичних книжок, які містять близько тисячі творів для дітей та юнацтва.
У його поетичних творах розмовляють, сміються і плачуть квіти, дерева, хмаринки. Кожен рядок проникнутий добротою. Поет Степан Жупанин так визначив девіз свого життя: „Через прекрасне у природі до прекрасного в людині”.
Поетеса Галина Малик увійшла в дитячий світ надзвичайно щиро. Вона заохочує школярів до перших проб пера, допомагає молодим поетам у становленні.
У дитячій ліриці поетів Лідії Повх, Христини Керити, Юрія Шипа, Василя Галаса, Ольги Тимофеєвої, Петра Мідянки, Ласла Балли та інших відчувається тепло сонечка, дотик вітерця, згадується і про „старого гусака”, про „кирпатий носик”, про веселий потічок, „паперовий літачок”. Часто трапляються слова „щастя”, „усмішка”, посміхається, частуючи дітей соком, берізка, співає тиша.
Збірочка гарно оформлена, ілюстрована, видрукувана на красивому папері, світиться ніжністю та любов’ю, сповнена добротою, сонячною радістю.
Все це разом зачарує і дітей, і батьків, які щиро будуть вдячні працівникам Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва за це прекрасне видання.