Сергій Глазьєв уточнив, що Україна "...буде робити так, як їй скажуть у Брюсселі. І якщо врахувати, що половина українців хочуть сьогодні провести інтеграцію з Європою, а інша половина хоче інтеграції України з нами, то цей розкол української спільноти цілком може спричинити за собою і конфлікти всередині країни".
Радник президента Росії Володимира Путіна Сергій Глазьєв вважає, що після підписання Угоди про асоціацію до влади в Україні прийдуть "помаранчеві" сили.
Зокрема, в інтерв'ю РИА Новости Глазьєва попросили відповісти, що насправді станеться, якщо договір між Києвом і Брюсселем буде підписано.
"З нашого боку ніяких планів вводити візовий режим з Україною немає. Також з нашого боку немає взагалі ніяких планів вводити щодо України якісь санкції. Але справа в тому, що конструкція угоди про асоціацію України з ЄС така, що Україна втрачає суверенітет в багатьох питаннях внутрішньої і зовнішньої політики. Зокрема, вона втрачає суверенітет з усіх питань, які ми передали у відання Митного союзу", - заявив радник Путіна.
Крім того, за його словами, Україна бере на себе зобов'язання брати участь на стороні Європи у врегулюванні регіональних конфліктів: "Це викликає у нас безліч питань, тому що територія СНД не безконфліктна. Ці конфлікти врегульовані в чому завдяки російській участі. І зміна балансу сил може привести до їхнього загострення, особливо в Придністров'ї".
" Таким чином, крок за кроком, аналізуючи наслідки угоди, ми змушені констатувати, що Україна втрачає незалежність. Вона буде робити так, як їй скажуть у Брюсселі. І якщо врахувати, що половина українців хочуть сьогодні провести інтеграцію з Європою, а інша половина хоче інтеграції України з нами, то цей розкол української спільноти цілком може спричинити за собою і конфлікти всередині країни", - вважає Глазьєв.
Журналісти уточнили, яким чином це відіб'ється на візовому режимі. "Сьогодні в цій угоді сказано, що вона не стосується безвізового режиму, але, враховуючи економічні наслідки підписання цього документа, які будуть катастрофічними для України, Європі доведеться йти на якісь зустрічні кроки", - зазначив російський чиновник.
"І з урахуванням того, що проєвропейськи орієнтовані виборці "помаранчевих" українських сил, які безсумнівно прийдуть до влади в Україні після підписання угоди про асоціацію, будуть вимагати від ЄС хоч щось дати українському народу, цілком можливо, що на якомусь етапі Європа запропонує Україні військово-політичний союз і безвізову зону, змушуючи країну увійти в зону дії Шенгенської угоди. У цьому випадку українське керівництво просто поставить нас перед фактом введення віз", - заявив він.