Вчені з США, Канади і Південної Кореї успішно випробували генномодифікований вірус для лікування раку.
Фахвці використовували модифікований вірус із сімейства Poxviridae, який застосовується для виготовлення вакцин від натуральної віспи, повідомляє BBC. Цей вірус здатний вибірково вражати клітини, які стали злоякісними в результаті мутацій рецептора епідермального фактора росту. Зокрема, клітини ракових пухлин печінки, легенів, прямої кишки і шкіри.
Дослідження провела група фахівців під керівництвом Джона Белла з Університету Оттави. Звіт про їх роботу опублікований в журналі Nature.
У дослідженні брали участь 23 пацієнти з різними видами раку в стадії метастазування. Всім добровольцям ввели експериментальний препарат JX-594, виготовлений на основі генномодифікованого вірусу.
За результатами експерименту, серед восьми пацієнтів, які отримали найбільш високі дози препарату, вірус почав розмножуватися у злоякісних пухлинах сімох людей.
При цьому в здорових тканинах реплікації вірусу не спостерігалося. Крім того, у шістьох хворих із зазначеної групи введення ліків призвело до скорочення розміру пухлин або припинення їх росту.
Белл визнав, що дослідження JX-594 поки ще перебувають на ранніх етапах. Однак він висловив сподівання, що в результаті клінічних випробувань буде розроблено надійний метод лікування різних видів злоякісних пухлин.