
Реабілітація після хірургічного втручання проходить в три етапи, кожен з яких відіграє свою важливу роль у поверненні пацієнта до нормального життя після хвороби і інвазивного лікування.
Фахівці розповіли, що найважливіше для здоров'я оперованого пацієнта і як проходить відновлення.
Післяопераційна палата
Протягом відновного періоду після оперативного втручання у пацієнта розрізняють кілька стадій, від критичної відразу після прибуття з операційної, коли ще можливі несподіване погіршення і неадекватна реакція організму на наркоз, анестезію, переливання крові тощо, до стабільного одужання, коли лікарі та медсестри спостерігають за стійким поліпшенням здоров'я після проведеної операції.
"Кваліфікований післяопераційний догляд і контроль важливих для хвороби показників надає своїм пацієнтам така приватна клініка, як онкологічний центр в Києві. Для онкохворого, особливо того, хто потрапив на операцію після хіміо- або радіотерапії, відновлення стає дуже важким завданням для ослабленого організму, і ретельний догляд із правильним підбором препаратів в цей момент життєво важливий," - розповіли фахівці в київській клініці "Добробут".
Період після виписки
Операція забирає у пацієнта багато сил, і навіть після того, як його виписують додому, у нього може не бути фізичної можливості доглядати за собою самостійно. На перших порах хорошим рішенням буде найм медсестри-доглядальниці, яка б допомогла пацієнтові з його повсякденними справами і стежила за його станом здоров'я.
"Реабілітація з точки зору лікаря-хірурга завершиться, коли рани після операції успішно затягнуться і перестануть виділяти ексудат з лейкоцитами. Лікуючий хірург буде проводити регулярні огляди навіть після виписки зі стаціонару. Його завдання - відстежувати процес загоєння ран і своєчасним втручанням запобігати ризику запалення і нагноєння післяопераційних шрамів," - дали рекомендації експерти Дніпровського медико-хірургічного центру ім. Н.І. Пирогова.
Відновлення в санаторно-курортному режимі
Після оперативного втручання в організм повернутися до повноцінного життя не просто. Час, який потрібен людині на набуття колишньої сили, для кожного індивідуальний - хтось встає на ноги за кілька тижнів, іншому потрібні місяці, щоб надолужити втрачену фізичну форму. Щоб відновлювальний період максимально скоротився, пацієнтам рекомендований відпочинок в екологічно чистому спокійному місці, серед природи.
"Свіже повітря і природа набагато швидше, ніж стіни міської квартири, відновлюють здоров'я після операції, - впевнені менеджери, що представляють готель у Славському "Слов'янка" у Львівській області, - тому лікарі часто рекомендують провести кілька тижнів на курорті з мінеральними водами або в горах, де немає шуму і смогу великого міста, а є багато мальовничих місць, які повертають сили і дають відпочинок втомленим після лікування пацієнтам."
Після хірургічної операції потрібен особливий догляд, контроль хірурга за станом швів та ран, а також тривала відпустка в спокійному місці, щоб відновити форму і повернутися до звичних обов'язків якомога швидше.