
Як відомо, вчора Вселенський Патріархат приступив до надання Томосу про автокефалії Православній церкві України.
«Поновити рішення, прийняте раніше Вселенським патріархатом, щодо дарування автокефалії церкві в Україні», - йдеться в рішенні, підписи під яким поставили 12 членів Синоду та Вселенський патріарх Варфоломій.
Також, згідно з документом, Синод задовольнив прохання патріарха Філарета і визнав главу УПЦ Київського патріархату канонічним ієрархом православної церкви. Крім того, Синод визнав незаконною анексію Київської митрополії Москвою у 1686 році.
Закарпатці одразу ж відреагували на це доленосне рішення для України у соцмережах. Хтось цілком серйозно, а хтось із притаманним для справжніх закарпатців гумором!