У вівторок, 5 червня у Верховній раді має відбутися перше голосування скандального закону "Ківалова-Колесніченка" про мову.
Всі дебати пройшли ще 11 днів тому, але голосування не відбулося через бійки навколо президії, яку влаштувала опозиція.
Сьогодні має пройте лише голосування про прийняття закону в першому читанні, після якого (у разі результативного голосування) ще буде розгляд в комітеті (причому профільний комітет з культури на 80% складається з опозиції) і друге читання, яке може змінити закон до невпізнання.
За інформацією видання, регіонали переконані, що цього разу їм вдасться провести голосування, причому без бійок.
"У нас є широкий асортимент методів нефізичного впливу на ситуацію в парламенті. Пам'ятаєте голосування за призначенням Лутковської омбудсменом? Бійки ж не було", зауважив заступник голови фракції Партії Регіонів Михайло Чечетов
У той же час опозиція налаштована інакше. "Ми, депутати, яким небайдужа доля української мови та української держави, не будемо статистами і спробуємо зупинити їх", - заявив нунсівець Ярослав Кендзьор.
За інформацією "Сегодня", у регіоналів створена "робоча група" щодо забезпечення голосування, про яку-небудь організацію дій опозиції поки нічого не відомо. Телефони більшості бютівців вчора не відповідали, ті ж, хто відповідав, нічого сказати не могли. Хоча не можна виключати, що йдеться про мегаконспірацію.
Не менш складний питання про голоси за законопроект. "Ми налаштовані на позитивне голосування", - заявив Чечетов. Його колеги неофіційно також говорять, що 226 голосів є. Кендзьор у свою чергу сподівається, що їх не буде: "Все-таки фракції Литвина і "Реформи заради майбутнього" пообіцяли не дати жодного голосу. Хоча, звичайно, ручатися за 100% їх депутатів не можна".
Втім, зазначає видання, якщо регіоналам навіть вдасться провести голосування по першому читанню, то складно уявити, як вони збираються забезпечити голосування по другому читанню, яке може тривати не один день. Тим часом ПР бажано прийняти закон ще до відпустки, щоб до моменту виборів вже були якісь практичні кроки.
У вівторок біля парламенту очікуються мітинги як прихильників, так і противників закону про мовну політику. Противників планує привезти опозиція, переважно із Західної України. Прихильники, за словами автора законопроекту Вадима Колесніченка, прибувають, перш за все, зі східних областей. Тим часом опозиційні ЗМІ поширили інформацію з посиланням на Інтернет-форуми, що регіонали набирають людей в Одесі для участі у вівторковому мітингу за 135 грн. Регіонали натомість це заперечують.
"Я днями був у Харкові, там люди самі пропонували нам допомогу і говорили, що ми занадто ліберальничаємр з тими, хто проти відновлення прав російської мови. Вони кажуть, що готові стояти на смерть, як в 1941-му під Москвою. Цим людям платити не потрібно", - заявив Чечетов.