Рейк’явік аплодує ужгородцям,

21
0

які взяли участь у 41-х Міжнародних дитячих іграх

20-25 червня спортивна делегація міста Ужгорода у складі 14 чоловік відвідала місто Рейк’явік, де взяла участь у 41-х Міжнародних дитячих іграх (більше відомих ужгородцям як дитяча олімпіада).



Ігри проходять під егідою Міжнародного олімпійського комітету, наслідком чого є особисте вітання учасникам від президента МОК Жака Роже.Сама північна столиця світу Рейк’явік зустріла ужгородців прохолодною погодою +15 тепла, щирими посмішками ісландців та білими ночами.


Понад 1 500 юних учасників до 15 років із 37 країн світу з’їхалися до Рейк’явіка, щоб продемонструвати свою майстерність у 7 видах спорту, поспілкуватися. Адже дитячі ігри – це не тільки спортивні змагання, а один із способів спілкування дітей різних міст та держав, пізнання традицій та умов життя різних народів, пропаганда нашого рідного Ужгорода на світовому рівні.


Європейський континент на іграх представляли спортсмени Греції (Афіни, Спарта), Норвегії, Італії (Брешиа), Німеччини(Дармштадт), Австрії (Інсбрук), Люксембурга, Словакії (Братислава), Великобританії (Ковентрі), Ізраїлю (Єрусалим), Фінляндії, Монако, Данії; Америку – США (Сан Франциско), Канади ( Гамілтон, Кітченер); Азію – Китай (Макау), Індію (Нью Делі), Тайвань, Сінгапур, Південної Копеї, Таїланду (Бангкок); Африку – м. Нейробі (Кенія); М.Нуук – найбільший острів Гренландія.


Ужгород анонсував юних вихованців міської ДЮСШ №1 у боротьбі дзюдо та легкій атлетиці.


Очолював делегацію м.Ужгород заступник міського голови Володимир Симулик. На зустрічі з мером Рейк’явіка п.Вілхомссон він зазначив на схожість нашого Ужгорода із старим центром Рейк’явіка, якщо не архітектуро то хоча б спокійним, розміреним життям городян, привабливістю для туристів двох європейських міст та тим, що Ужгород свого часу у 1990 році також був господарем ХIХ міжнародних дитячих ігор.


Чудове відкриття ігор з елементами національного фольклору, героями ісландських легенд, виступами вікінгів і ... змагання розпочалися.


Першими у бій вступили легкоатлети. Зауважу, що легка атлетика як обов’язків вид спорта для всіх міст-учасників, була представлена найбільшою кількістю спортсменів – 205 учасників.


Тому боротьба на доріжках та секторах відбувалася серйозна. Перевершивши своє особисте досягнення у стрибках у довжину Юліанна Ґудзь потрапляє до основних змагань. Руслан Іжовський та Ернест Самсончик після вдало проведених забігів на 1 500 м потрапляють до фінального забігу.


Другого дня Ужгород виставляє важку артилерію – за діло беруться дзюдоїсти. Цього дня легкоатлети мали день відпочинку, тому всі вболівали на трибунах.


У ваговій категорії до 63 кг Юрій Стеблюк у фінальній схватці лише у додатковий час однією оцінкою програв словенському спортсмену. Є перша медаль. Радість на трибунах, де майорить прапор України, сльози на очах Юри – золото було таким близьким.Та вболівальники вірили воно буде.


Елеонора Мошкола, навіть попри травму коліна після другої схватки, знайшла в собі сили на успішний прийом проти канадки, який приніс їй бронзу. Організатори турніру дзюдоїстів обєднали дві вагові категорії 73 кг та 81 кг у одну , тому 2 наших учасника опинилися у одній ваговій категорії. Але це була НАША категорія, яка принесла нам ще одну бронзу Андрія Зацаринного та довгоочікуване золото. Владислав Діброва у фінальному бою за настановою тренера Віктора Калініна вибрав обережну тактику і по очках переміг спортсмена із Нідерландів.


Ось так тримати : є повний комплект нагород – 2 бронзи, срібло та золото.


У останній день змагань наша копілка могла поповнитися ще однією бонзовою медаллю. Так після п’яти спроб у фіналі стрибків у довжину серед дівчат Юліана Ґудзь була третьою, але в останній 6-й спробі її обстрибали спортсменка з Сінгапуру та дві австріяки, причому дівчата з Інсбруку лише на 1 см. Та Юля зробила все можливе: вона вперше стрибнула за п’ятиметровий рубіж, встановивши власний рекорд 5 м 17 см.До речі, Юліана була у секторі молодшою за всіх учасниць на 2 роки!!!


Досить впевнено пройшли кваліфікаційні змагання та настрибали у фіналі по особистих рекордах Роман Рущак ( 9 місце) та Степан Кібза ( 10 місце).


Велика подяка тренерам Калініну Віктору, Найман Аделі, Новиковій Наталії, які підготували спортсменів до відповідальних стартів на іграх.


Поїздка до Ісландії відбулася при фінансовій підтримці Ужгородської міської ради, управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді(начальник управління Муртазін О.А.), дитячо-юнацької школи №1 та за сприянні батьків учасників.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також