Рівень радіації навколо "Фукусіми" у 18 разів вищий, ніж вважалося раніше - влада Японії

16
0

Нагадуємо, станція була пошкоджена в результаті руйнівного землетрусу і цунамі 2011 року. Тоді через цунамі вийшли з ладу системи охолодження реакторів.

Минулого тижня компанія-оператор станції, ТЕРСО, повідомила, що з одного із резервуарів в ґрунт витекло щонайменше 300 тонн радіоактивної води, пише ВВС. 

Згідно з новими вимірюваннями, зробленими поблизу резервуара в суботу, рівень радіації там достатній для смерті людини протягом чотирьох годин.

Як пояснила компанія, коли витік було виявлено, вона використовувала обладнання, нездатне виміряти весь масштаб забруднення.

Згідно з новими даними, рівень радіації там становить 1800 мілізівертів на годину.

Нові дані особливо важливі, оскільки з минулого тижня біля резервуара по кілька годин на день працюють люди, намагаючись зупинити витік.

Крім того, компанія ТЕРСО каже, що виявила витік на іншій трубі, який випромінює радіацію на рівні 230 мілізівертів на годину.

Станція була пошкоджена в результаті руйнівного землетрусу і цунамі 2011 року. Тоді через цунамі вийшли з ладу системи охолодження реакторів.

"Серйозний інцидент"

Для зберігання відпрацьованої води побудували сотні резервуарів. У деяких з них відбувалися схожі витоки, але не такого масштабу, як цього разу.

Вважається, що це вже четвертий серйозний витік з резервуарів на "Фукусімі". Його кваліфікували як "серйозний інцидент" третього рівня.

За міжнародною шкалою ядерних подій INES подіям надається один із семи рівнів небезпеки, починаючи з нульового, який вважається незначним з точки зору безпеки.

Події першого-третього рівнів позначаються як "інциденти", тоді як для четвертого-сьомого рівнів використовують термін "аварія".

На думку деяких експертів, масштаби витоку радіоактивної води можуть бути серйознішими, ніж визнається офіційно.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також