Йшов 2013 рік, 21 листопада Кабінет міністрів України прийняв рішення про чергове відтермінування підписання угоди про асоціацію України з ЄС. Таке рішення вкрай обурило українців, і в той же вечір в центрі столиці почали збиратись українці.
Близько 100 тисяч людей вийшли на вулиці Києва, аби підтримати ходу За європейську Україну".
Саме так розпочався Майдан, який тодішня влада так і не змогла побороти. Люди більше не стерпіли і змінили хід історії України, деякі ціною власного життя.
Жорстокі спроби розгону навпаки додавали мужності та віри українцям.
Практично заключні, але трагічні події сталися 18-21 лютого. Тоді мітингувальники вирушили мирним маршем до Верховної ради, де планували висунути свої вимоги про розгляд законопроекту про обмеження повноважень президента.
20 лютого владою було оголошено перемир'я, табір «тітушок» у Маріїнському парку стояв пустим, а на майдані Незалежності продовжувались сутички
Вранці 20 лютого протестувальники перейшли у наступ. О 8:30 людям вдалося зайняти приміщення міністерства Агрополітики, близько 10-ї звільнили Жовтневий палац та український дім.
Тоді, на вулиці Інститутській силовики відкрили вогонь по наступаючих на них Майданівців.
Трохи пізніше в мережі з’явились відео-докази, що силовики стріляють з вогнепальної зброї в неозброєних протестувальників на Інститутській.
Вже до 14-ї години число загиблих досягло 35 осіб, а о 17-й повідомлялося про 60 загиблих.
Після 15 години 20 лютого міліцейські підрозділи почали масово отримувати зброю та бойові набої. Загалом було видано 1000 стволів, з них 408 – тітушкам. Через те жертв могло бути значно більше, але не було надано наказу на застосування цієї зброї.
18-21 лютого було вбито 108 протестувальників, тисячі поранено.
Наступного дня, 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану.
Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких назвали «Небесною сотнею».
Під час прощання із сцени Майдану звучала жалобна пісня «Пливе кача…», що стала неофіційним реквіємом «Небесної Сотні».