Розвиток українського кіно: Президентський указ та реалії

31
0

День Українського кіно почали відзначати в 1996 році. Але в ті часи це було не дуже радісне та почесне свято, адже для створення фільмів держава не поспішала виділяти кошти.

Замислився уряд про виховну та пропагандистську роль кінопродукції лише в 2014 році, коли в суспільстві з'явилася потреба у національній продукції, яка була б здатна пiдтримати моральний дух народу в складний політичний період. І з цього моменту почався ренесанс українського кіно. З того часу було знято більше фільмів, ніж за весь період з дня проголошення незалежності України. І 11 вересня цього року Президент України В. Зеленський підписав указ №464 / 2021, який повинен сприяти подальшому розвитку національного українського кінематографа.

Які завдання закріплені в Указі президента

Перш за все, як повідомляють всі новини України, уряд повинен прискорити розробку законодавчих підстав для розвитку національної кіноіндустрії та забезпечення її держпідтримки.

Зобов'язав В. Зеленський ще врегулювати питання про звільнення від ПДВ робіт, які подаються іноземними компаніями при зйомці фільмів на території України. Тобто надання їм державних субсидій та повернення частини витрат, які були використовані при виробництві фільмів.

При виконанні цих умов необхідно активізувати міжнародне співробітництво в сфері кіновиробництва та зробити Україну державою, конкурентоспроможною в галузі кінематографії.

Також указом передбачається консолідація функцій з реалізації державної політики у сфері мистецтва єдиним виконавчим органом.

А уряд повинен забезпечити ефективне управління держпідприємствами, які працюють в сфері кіновиробництва.

Які нагороди передбачає Указ

Користуючись нагодою, Президент почесним указом нагородив державними ознаками 17 діячів мистецтв.

За вагомий особистий внесок в розвиток нацональної української культури та мистецтво Орденом Княгині Ольги III ступеню нагороджені чотири актриси, медаллю "За працю і звитягу" відзначили трьох осіб. Відомій акторці театру і кіно Антоновій Ніні Василівні присвоєно почесне звання "Народний артист України", звання "Заслужений артист України" було надано чотирьом діячам, а звання "Заслужений працівник культури України" отримали п'ятеро. Це гарні для України новини.

Наша країна гідна представляти свою багатовікову та різноманітну історію та свою культурну спадщину на світовій сцені. І головним завданням уряду залишається не тільки створення максимально привабливих умов для залучення іноземних інвестицій для спільної творчості, але і виділення відчутних капіталоресурсів для створення власного національного українського кінематографічного контенту, який обов'язково виведе нашу країну в лідери світової кіноіндустрії.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також