Садівництво в Україні: Висадження та догляд за лохиною

19
0

У нашій з вами країні садівництво знаходиться на досить високому рівні свого розвитку. Цьому, зокрема, сприяє сприятливий для цього роду діяльності клімат. Географічне розташування садів в Україні має свої особливості.

Наприклад, для вирощування ягід краще підходять західні області України, а також Київська, Чернігівська і Сумська області. На сьогоднішній день для столиці України та Київської області доступні для вирощування величезна кількість ягід, переважна більшість яких є дуже корисними для людського організму.

Корисна лохина

Плоди лохини містять такі мікроелементи як магній, кальцій, калій, фосфор, натрій, залізо. Вона зміцнює імунну систему, знижує рівень холестерину в крові. Рекомендують вживати лохину і для профілактики деяких захворювань, наприклад, атеросклерозу, гіпертонії. Ціна на лохину завжди була висока, так як зростає вона в болотистій місцевості. Але можна вирощувати рослину і на штучних плантаціях. Придбати саджанці не складе проблеми. Купити лохину в Києві можна в мережі Інтернет. Там же можна отримати консультацію про особливості її вирощування.

Висаджуємо саджанці

Не варто тягнути з рішенням придбати саджанці лохини. Досвідчені садівники рекомендують здійснювати висаджування навесні. Полив проводиться три рази на тиждень, але найважливіше - це дотримання технології посадки. Кущі лохини можуть досягати трьох метрів у висоту. Дозріває вона, в залежності від погодних умов і клімату, влітку. Це може бути як в червні, так і в серпні. В середньому один густий лохини дає від п'яти до дев'яти кілограмів стиглих ягід. Крім того, що ягоди в основному вживаються в їжу в сирому вигляді, з них також можна робити джеми, варення або заморозити на зиму.

Сучасні сорти лохини добре підходять для вирощування в садах. Під висадку саджанців садівники рекомендують вибирати тепле і сонячне місце. Хоча лохина славиться своєю морозостійкістю. Також слід врахувати, що лохину категорично не рекомендується висаджувати в місцях з близьким заляганням грунтових вод. У різних сортів лохини можуть бути свої особливості висадки, які необхідно строго дотримуватися. Якщо все зроблено правильно, то вже незабаром після висадки можна буде насолоджуватися смачними і корисними плодами лохини.

Вирощувати лохину вигідно

Висока вартість ягід лохини продиктована не тільки її смаком і користю. Сьогодні в Україні не так багато садів, які вирощують ці ягоди. З іншого боку, попит ресторанів на лохину дуже високий. Так що задуматися про те, щоб вирощувати лохину в своєму саду, як мінімум варто.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також